101-latka w stanie hipotermii. "Była tak wychłodzona, że nie mogła wydobyć z siebie głosu"

Polska

101-letnią mieszkankę Wojnicza w stanie hipotermii odnaleźli w domu policjanci. Temperatura ciała seniorki nie przekraczała 30 stopni Celsjusza. Po kilkudniowej kuracji w tarnowskim szpitalu staruszka doszła do siebie.

101-letnia pani Zofia mieszkała sama w domu w Wojniczu, od czasu do czasu doglądała ją opieka społeczna. O tym, że na pukanie do drzwi od kilkunastu godzin nikt nie odpowiada poinformowała policję sąsiadka kobiety.

 

Mundurowi po przyjeździe na miejsce usłyszeli dobiegające zza drzwi cichutkie jęki. Funkcjonariusze wyważyli drzwi. - Na podłodze leżała starsza pani. Była przytomna, ale tak wychłodzona, że nie mogła wydobyć z siebie głosu - wyjaśnił rzecznik tarnowskiej policji Paweł Klimek.

Seniorka trafiła do tarnowskiego szpitala, gdzie okazało się, że była w II fazie hipotermii - temperatura jej ciała nie przekraczała 30 stopni C.

 

Po kilkudniowej kuracji (kobietę odnaleziono 23 stycznia), m.in. kroplówce i zdrowej diecie, pani Zofia doszła do siebie. Czuje się dobrze. - Jest energiczna, bardzo elokwentna - powiedział rzecznik tarnowskiego szpitala Damian Mika.

 

Staruszka pozostanie w szpitalu do czas aż pracownicy socjalni znajdą dla niej dom opieki.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie