Dulkiewicz: bardzo dobra frekwencja, gdańszczanie zdali egzamin

Polska

To bardzo dobra frekwencja w wyborach nietypowych i szczególnych, których nikt się nie spodziewał, gdańszczanie zdali egzamin - powiedziała w poniedziałek rano p.o. prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

Z nieoficjalnych danych z większości komisji wyborczych wynika, że frekwencja w niedzielnych przedterminowych wyborach na prezydenta Gdańska wyniosła ok. 48 procent.

 

"Razem będziemy zmieniali Gdańsk"

 

- Myślę że gdańszczanie zdali egzamin i za to wszystko bardzo dziękuję. I do boju, bo za 3 tygodnie kolejne wybory do rad dzielnic. I wierzę, że również pokażemy znowu, że jesteśmy obywatelami pełną gębą. Wierzę w to, że gdańszczanie przez ostatnie 7 tygodni zdali egzamin nie tylko ze swojego człowieczeństwa, ale także ze swojej obywatelskości i że razem będziemy zmieniali Gdańsk na jeszcze lepsze miejsce do życia. Niezależnie od tego jakie będą ostateczne wyniki, po prostu chcę podziękować za obywatelską postawę, za te ostatnie tygodnie, za tę niedzielę - powiedziała dziennikarzom Dulkiewicz, która wraz ze swoimi sympatykami z komitetu "Wszystko dla Gdańska" rozdawała mieszkańcom kawę i babeczki w okolicach Dworca Głównego PKP w Gdańsku.

 

Nie są jeszcze znane oficjalne wyniki niedzielnego głosowania. Do sprawdzenia i zatwierdzenia pozostały protokoły z 7 spośród 196 obwodowych komisji wyborczych - podała w poniedziałek Miejska Komisja Wyborcza w w Gdańsku.

 

Nieoficjalne wyniki

 

Pozyskane przez PAP w nocy nieoficjalne informacje wskazywały, że po zliczeniu głosów z 55 obwodowych komisji wyborczych Aleksandra Dulkiewicz uzyskała 82-procentowe poparcie w wyborach na prezydenta Gdańska.

 

Podobne sondażowe wyniki zaprezentował w niedzielę wieczorem portal Trojmiasto.pl. Dziennikarze tego portalu prowadzili sondaż przed dużymi pięcioma obwodowymi komisjami. "Spośród 1091 zapytanych osób, 84 proc. zagłosowało na Aleksandrę Dulkiewicz, ponad 12 proc. na Grzegorza Brauna i 4 proc. na Marka Skibę" - podał portal.

 

- To bardzo duży kredyt zaufania, ale też i ciężar odpowiedzialności. Czekamy oczywiście na oficjalne wyniki, ale już dziś życie toczy się dalej. Dzisiaj rusza rekrutacja do gdańskich przedszkoli - niemal 10 tysięcy miejsc czeka, rusza Gdański Tydzień Zawodowca, gdzie zachęcam rodziców i uczniów do myślenia o swojej przeszłości, pewnie będzie też parę przetargów do rozstrzygnięcia - powiedziała dziennikarzom Dulkiewicz.

 

Przedterminowe wybory na prezydenta Gdańska były wynikiem wygaśnięcia mandatu wieloletniego prezydenta tego miasta - Pawła Adamowicza, który zmarł 14 stycznia, po tym jak dzień wcześniej został zaatakowany nożem w czasie gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

pgo/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze