Warszawa: barka z dźwigiem tonie w Wiśle

Polska

Barka uczestnicząca w remoncie Mostu Gdańskiego w Warszawie, na której znajduje się dźwig, zaczęła tonąć w godzinach przedpołudniowych. Nikomu nic się nie stało, jednak barka wymaga naprawy.

Około godziny 9 rano uszkodzone zostało poszycie pontonu transportowego, na którym znajdował się dźwig. Najprawdopodobniej zahaczył on o jakiś element pod wodą, a następnie osiadł na dnie rzeki. Pokład barka zaczął wypełniać się wodą.  

 

W wypadku nikt nie ucierpiał, firma Intop Polska, która prowadzi remont mostu, zapewnia, że remont nie jest zagrożony z powodu tego wydarzenia. Trwa akcja ratunkowa - aby wydobyć barkę na powierzchnię trzeba załatać dziurę i wypompować wodę - informuje "Gazeta Wyborcza".

 

Intop Polska wraz z Mostostalem Kielce w listopadzie 2018 roku rozpoczęła wart prawie 76 milionów złotych remont Mostu Gdańskiego. W jego ramach wymienione ma zostać dziewięć przęseł stalowej konstrukcji mostu, wzmocnione mają zostać fundamenty podpór, tory i sieć trakcyjna. W 2016 roku ta sama Intop remontowała inną część konstrukcji tej samej przeprawy przez Wisłę. 

 

Po remoncie mostu pociągi mają mieć możliwość jechania po nim z prędkością nawet 120 km/h.

jm/ml/ Rynek Kolejowy, Gazeta Wyborcza

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze