Policja zatrzymała podejrzanego o spalenie trzech aut w Kędzierzynie-Koźlu

Polska

Policja zatrzymała 29-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o podpalenie w nocy z wtorku na środę trzech samochodów w Kędzierzynie-Koźlu. Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Opolu, grozi mi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Informację o pożarze na jednej z ulic Kędzierzyna-Koźla dyżurny straży pożarnej otrzymał w nocy w wtorku na środę. Na miejscu ratownicy zobaczyli zaparkowane i stojące w płomieniach bmw. Ogień był tak silny, że od jego temperatury uszkodzone zostały także dwa stojące przy bmw samochody.

 

Sprawą zajęli się funkcjonariusze służb kryminalnych policji. Na podstawie zapisów monitoringu i innych śladów ustalili, że zamaskowany sprawca rzucił butelką z płynem zapalającym w okno budynku, jednak ta odbiła się i zapaliła się po uderzeniu w zaparkowane obok budynku auto. Dzień po zdarzeniu policja zatrzymała 29-latka, któremu przedstawiono zarzuty dotyczące stworzenia zagrożenia życia wielu osób albo mieniu o wielkich rozmiarach.

 

Policja odmawia podania bliższych szczegółów sprawy tłumacząc się tajemnicą prowadzonego przez prokuraturę śledztwa. Za zarzucane podejrzanemu czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie