Antyszczepionkowcy pojawią się w grze, której celem jest unicestwienie ludzkości. "Pomogą wygrać"

Technologie
Antyszczepionkowcy pojawią się w grze, której celem jest unicestwienie ludzkości. "Pomogą wygrać"
Ndemic Creations/Mat. prasowe

Ponad 20 tys. osób podpisało się pod petycją, w której domagają się dodania antyszczepionkowców do gry komputerowej Plague Inc. Celem rozgrywki jest umiejętne rozwinięcie patogenu wirusa, tak by zarazić, a następnie unicestwić całą ludzkość. Twórcy gry odpowiedzieli na prośbę fanów i poinformowali, że antyszczepionkowcy zostaną wkrótce uwzględnieni w rozgrywce.

"Dobrze, już dobrze! Wy przemówiliście, my wysłuchaliśmy" - poinformowało brytyjskie studio Ndemic Creations na Twitterze. Programiści dodali, że już za niedługo rozpoczną pracę nad wprowadzeniem antyszczepionkowców do gry. Do wpisu dołączyli też zdjęcie ekranu, na którym widać petycję internautów.

 

 

Plauge Inc. została wydana 26 maja 2012 r. na urządzenia mobilne (iOS i Android), z kolei w 2015 r. jej remake trafił na konsole i komputery.

 

Zadaniem gracza jest strategiczny rozwój wirusa, tak by zarazić wszystkich ludzi zamieszkujących Ziemię, a następnie doprowadzić do ich unicestwienia. Podczas rozgrywki, gracz może m.in. rozwijać wirus dzięki mutacjom i opóźniać powstawanie leku.

 

Tytuł petycji podpisanej przez fanów ("Petycja o dodanie antyszczepionkowców, jako wzmocnienia w Plague Inc.) sugeruje, że nowa funkcja w grze pomoże w rozprzestrzenianiu się wirusa, a tym samym - w wygraniu całej rozgrywki.

bas/dro/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie