Policjanci zatrzymali przeciążony pojazd. Na pace 3 tony elementów z remontowanej linii kolejowej

Polska
Policjanci zatrzymali przeciążony pojazd. Na pace 3 tony elementów z remontowanej linii kolejowej
warmińsko-mazurska policja

Funkcjonariusze zwrócili uwagę na samochód, którego kierowca miał trudności z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Okazało się, że podróżujący nim mężczyźni przewozili ok. 3 ton zwojów metalowych drutów oraz elementów słupów trakcyjnych. Ukradli je z terenu remontowanej trasy kolejowej Pisz-Szeroki Bór Piski. Grozi im do 5 lat więzienia.

Warmińsko-mazurscy policjanci otrzymali informację, że w okolicach remontowanej trasy kolejowej Pisz - Szeroki Bór Piski pojawiło się czterech mężczyzn, którzy prawdopodobnie dokonują kradzieży złomu.

 

Patrol natychmiast pojechał to sprawdzić. Po drodze minął samochód dostawczy marki volkswagen. Zwrócił on uwagę funkcjonariuszy, gdyż był wyraźnie przeciążony.

 

Podał nazwisko znajomego

 

Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Podróżowało nim czterech mężczyzn w wieku od 16 do 36 lat. Wszyscy siedzieli w kabinie, gdzie zainstalowane były trzy siedzenia, a kierowca jechał bez prawa jazdy. Aby uniknąć odpowiedzialności, mężczyzna podał funkcjonariuszom fałszywe dane osobowe podszywając się pod znajomego.

 

warmińsko-mazurska policja

 

Policjanci sprawdzili też przewożony ładunek. Na pace znajdowały się metalowe elementy w postaci zwojów drutów metalowych oraz metalowe elementy słupów trakcyjnych wraz z ceramicznymi izolatorami.

 

Twierdzili, że mają zezwolenie na wywóz

 

Mężczyźni zgodnie twierdzili, że są pracownikami firmy, która wykonuje prace przy torowisku kolejowym i mają stosowne dokumenty zezwalające im na wywóz złomu. Chwilę później przyznali się, że nie mają takiego pozwolenia i rzeczy te zabrali nielegalnie.

 

Zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. 16-latek trafił do Policyjnej Izby Dziecka w Olsztynie. Po zebraniu materiału dowodowego mieszkańcy powiatu olsztyńskiego usłyszeli zarzuty kradzieży. Nie kwestionowali swojej winy.

 

Za kradzież grożą im kary nawet 5 lat więzienia. Sprawą 16-latka zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie