"Ocena polskich spraw na poziomie Bolka i Lolka". Terlecki reaguje na list reżyserów do Kaczyńskiego

Polska
"Ocena polskich spraw na poziomie Bolka i Lolka". Terlecki reaguje na list reżyserów do Kaczyńskiego
Polsat News

"Nie wiedziałem, że mamy tylu reżyserów. Szkoda, że dobrych filmów na lekarstwo" - napisał na Twitterze Ryszard Terlecki. Wicemarszałek Sejmu zareagował tak na list Gildii Reżyserów Polskich, którzy zarzucili prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu manipulowanie słowami Agnieszki Holland.

Polityk PiS napisał, że dobrych filmów w Polsce jest "jak na lekarstwo", za "to ocena spraw polskich" reżyserów jest na poziomie "Bolka i Lolka".

 

"Teraz czekamy na list bileterów, zaniepokojonych pozycją Polski w Europie" - dodał wicemarszałek Sejmu.

 

Nie wiedziałem, że mamy tylu reżyserów. Szkoda, że dobrych filmów na lekarstwo. Za to ocena polskich spraw na poziomie Bolka i Lolka. Teraz czekamy na list bileterów, zaniepokojonych pozycją Polski w Europie.

— Ryszard Terlecki (@RyszardTerlecki) 26 lutego 2019

"Będzie gorzej niż było"

 

Podczas sobotniej konwencji PiS Jarosław Kaczyński przekonywał, że w Polsce "są tacy ludzie, którzy zapowiadają, że jeśli zwyciężą to w Polsce zniesiona zostanie demokracja", a ogromna część społeczeństwa o "poglądach innych, niż te które oni głoszą zostanie wyłączona z czynnej polityki".

 

- Pani Holland powiedziała kiedyś, nie tak dawno temu, te słowa, które są tak często powtarzane: żeby było jak było. Otóż szanowni państwo, jeśli nasi przeciwnicy wygrają, będzie gorzej niż było - mówił prezes PiS.

 

"Cytat w manipulacyjnym kontekście"

 

"Umieścił pan cytat z Agnieszki Holland w manipulacyjnym kontekście, który niezgodnie z faktami sugeruje, że dąży ona do ograniczenia wolności słowa, sumienia i religii w Polsce" - napisała w poniedziałek Gildia Reżyserów Polskich w liście otwartym do prezesa PiS.

 

Reżyserzy podkreślili, że Agnieszka Holland wielokrotnie zapewniała "iż nigdy nie było jej życzeniem, by wróciła przeszłość w rozumieniu tego czy innego konceptu partyjnego".

 

Pod listem podpisali się m.in. Paweł Pawlikowski, Wojciech Smarzowski, Małgorzata Szumowska i Krzysztof Zanussi.

 

WIDEO: "Jest tam coś, co jest bardzo ważne na dzisiaj". Agnieszka Holland o filmie "Obywatel Jones"

bas/msl/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie