Wypadek z udziałem dwóch wozów strażackich. Cztery osoby ranne

Polska
Wypadek z udziałem dwóch wozów strażackich. Cztery osoby ranne
Polsat News

Czterech strażaków - dwóch zawodowych i dwóch ochotników odniosło obrażenia w wypadku z udziałem dwóch wozów strażackich. Zostali zabrani do szpitala - poinformował oficer dyżurny lubuskiej Straży Pożarnej mł. bryg. Tomasz Lewandowski.

 

- Z naszych informacji wynika, że obrażenia strażaków nie zagrażają ich życiu. Dwaj strażacy z JRG w Krośnie Odrzańskim doznali urazów głowy, a dwaj ochotnicy z OSP w Szczawnie obrażeń kończyn dolnych. Trzech strażaków zostało zabranych do szpitala w Zielonej Górze, a jeden do szpitala w Krośnie Odrzańskim - powiedział Lewandowski.

 

Wozy strażackie jechały jeden za drugim do pożaru nieużytków w miejscowości Trzebule. Poruszały się jako pojazdy uprzywilejowane. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w Gronowie jadące przed pojazdami straży auta osobowe zwolniły i zjechały na prawą stronę jezdni, by je przepuścić, jednak na przeciwnym pasie zza zakrętu wyjechała ciężarówka.

 

- Kierowca jadącego na czele wozu JRG zatrzymał się i wówczas najechał na niego wóz OSP. Do tego jeden z pojazdów strażackich zahaczył jeszcze o ciężarówkę jadącą z naprzeciwka" - powiedział  Norbert Marczenia z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

 

Dodał, że jest za wcześnie, by powiedzieć, kto zawinił podczas tego zdarzenia. Ma to wyjaśnić prowadzone postępowanie

 

Po wypadku zablokowana jest droga krajowa nr 32 w Gronowie w Lubuskiem. 

 

 

 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie