Prezydenci Polski i Litwy złożyli wieńce przed pomnikiem Unii Lubelskiej

Polska

Prezydent Litwy Dalia Grybauskaite oraz prezydent Andrzej Duda złożyli w piątek przed południem w Lublinie wieńce przed pomnikiem Unii Lubelskiej. W ten sposób uczcili oni 450. rocznicę zawarcia unii polsko-litewskiej, która dała początek Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

Duda i Grybauskaite spotkali się już w czwartek w Warszawie, gdzie odbyła się ich rozmowy "w cztery oczy", a następnie rozmowy delegacji. W obecności prezydentów ministrowie obrony narodowej obu państw podpisali dokumenty dotyczące współpracy wojskowej.

 

W piątek przed południem, w drugim dniu wizyty w Polsce Dalia Grybauskaite, spotkała się w Warszawie z premierem Mateuszem Morawieckim.

 

Następnie prezydent Litwy udała się do Lublina, gdzie wraz polskim prezydentem złożyła wieniec przed pomnikiem Unii Lubelskiej. Obecni byli również m.in. ministrowie obrony Polski i Litwy.

 

Po południu w Lublinie dojdzie do trójstronnego spotkania prezydent Grybauskaite, prezydenta Dudy oraz prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki. Troje przywódców odwiedzi wspólnie kwaterę główną Wielonarodowej Brygady Litewsko-Polsko-Ukraińskiej, LITPOLUKRBRIG.

 

W siedzibie LITPOLUKRBRIG odbędą się rozmowy delegacji Polski, Litwy oraz Ukrainy pod przewodnictwem trojga prezydentów.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie