Mobility Trends. Wybrano najlepsze produkty i usługi technologiczne 2016 roku

Technologie
Mobility Trends. Wybrano najlepsze produkty i usługi technologiczne 2016 roku
Polsat News

Dron DJI Mavic Pro i Galaxy S7 edge Samsunga - to cieszący się największym zainteresowaniem konsumentów laureaci nagród Mobility Trends. W czwartek wręczono nagrody konkursu na najlepsze produkty i usługi 2016 roku w branży nowych technologii. Trzy statuetki dostała Grupa Cyfrowy Polsat. Nagrodzono ją w kategoriach: internet mobilny, operator i oferta dla klientów indywidualnych.

Była to już siódma edycja Gali Mobility Trends, organizowanego od 2010 roku przez MIT MEDIA Group, wydawcę magazynu Mobility.

 

Plebiscyt jest podsumowaniem nowości rynkowych, które spotkały się z największym zainteresowaniem konsumentów w minionym roku. Pokazuje zmieniające się trendy w branży mobilnych rozwiązań, ale przede wszystkim nagradza produkty i usługi, który wyróżniły się na tle konkurencji.

 

Zdecydowali konsumenci

 

W tegorocznym głosowaniu wzięło udział 28 tys. osób, które oddały łącznie niemal 233 tys. głosów. Wybierano spośród prawie 450 produktów i usług zgłoszonych przez producentów i dystrybutorów.

 

Największym zainteresowaniem cieszyła się kategoria Nowość roku 2016 - produkt, do której zgłoszono 55 produktów, z których najpopularniejszym okazał się dron DJI Mavic Pro. W kategorii Smartfon roku 2016 oddano rekordową ilość 27,3 tys. głosów. Statuetka przypadła firmie Samsung za model Galaxy S7 edge. Nagrodę za Aplikację Mobilną B2C odebrała firma NaviExpert, na której produkt zagłosowało ponad 14 tys. osób.

  

Nagrody za 2016 rok zostały wręczone w 26 kategoriach. W 21 z nich laureatów wybrali sami konsumenci, którzy do 31 stycznia mogli oddawać swoje głosy w internecie. W pozostałych 5 kategoriach o przyznaniu nagród zdecydowała kapituła konkursowa.

 

Produkty i usługi, które uzyskały największą liczbę głosów, otrzymały nagrodę "Złoty Bell", statuetkę stworzoną na cześć Alexandra Grahama Bella - wynalazcy telefonu.

 

Docenili LTE Advanced

 

Wśród nagrodzonych jest też Grupa Cyfrowy Polsat, wyróżniona trzema statuetkami - w dwóch kategoriach konsumenckich i w jednej kategorii kapituły.

 

Entuzjaści nowych technologii wyróżnili Internet LTE Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu (sieci Plus), który wygrał w kategorii Internet Mobilny - oferta roku 2016. Polkomtel znalazł uznanie również w oczach kapituły konkursu, która wybrała go Operatorem Roku 2016.  

 

- LTE to przede wszystkim szybkość, i też stabilność połączenia, co za tym idzie idelne rozwiązanie do domu i dla każdego z nas. Czujemy się jako lider tej kategorii, zawsze byliśmy tak definiowani. Lider LTE to my. Zostało to do nas przyklejone i bardzo nam miło z tego powodu - powiedziała Justyna Kulka, dyrektor Departamentu Strategii Marketingowej w Polkomtelu i Cyfrowym Polsacie. 

 

 

 

Konsumenci docenili również ofertę A2mobile oferowaną przez spółkę Aero2, która wygrała w kategorii Oferta Operatorska dla klientów indywidualnych roku 2016. - To oferta, która została stworzona w taki sposób, żeby była atrakcyjna zarówno dla osób, które chcą korzystać bardzo dużo, chcą mieć jak najwięcej za naprawdę niską cenę, jak również mieć bardzo wysoki poziom świadczonych usług - wyjaśnił Piotr Janik, członek zarządu Aero2 sp. z o.o.

 

... i smartDOM

 

"W 2016 roku Polkomtel, jako pierwszy operator mobilny udostępnił komercyjnie w Polsce usługę internetu w technologii LTE Advanced.  Ponadto we współpracy z Cyfrowym Polsatem systematycznie rozwijał ofertę smartDOM" - uzasadniła kapituła swój wybór Polkomtela sp. z o.o. jako Operatora Roku. 

 

"Obecnie dzięki niej chętni mogą u jednego dostawcy  korzystać nie tylko z telefonii komórkowej, stacjonarnej, dostępu do szybkiego internetu i telewizji, ale również z usług finansowych takich jak ubezpieczenia i bankowość oraz monitoringu pomieszczeń. Nie każdy może to wiedzieć, ale Polkomtel stał się także sprzedawcą prądu. To wszystko przekłada się na niższe miesięczne rachunki i duże oszczędności w budżetach domowych" - głosi uzasadnienie.

 

 

Roomba - najinteligentniejszy domowy sprzęt

 

Marka Lenovo zwyciężyła aż w trzech kategoriach konsumenckich: Innowacja roku 2016, Notebook roku 2016, Tablet roku 2016. Dodatkowo kapituła konkursowa przyznała firmie tytuł Producenta roku 2016.

 

Akcesorium roku został smartwatch LG Watch Urbane 2nd Edition a Gadżetem roku kamerka GoPro HERO5 Black. Za najlepszą nawigację uznano Navitel Navigator 9.7, a za najinteligentniejszy domowy sprzęt – iRobot Roomba 966. Telefon Maxcom Strong MM916 3G okrzyknięto Produktem Specjalnym roku 2016, zaś aplikacja Polar Club.zwyciężyła w kategorii Nowość roku 2016 – usługa.

 

Technologicznym Autem minionego roku wybrano Volvo S90. W kategorii Mobilna Gra roku zwyciężył Real Boxing 2 ROCKY, Beamie Hoverboard okazał się zwycięzcą w kategorii Mobility Kids, zaś za najlepszy sportowy gadżet uznano Plantronics BackBeat FIT.

 

"Reagujemy na trendy rynkowe i potrzeby konsumentów"

 

- Każda edycja konkursu Mobility Trends, choć ma to samo przesłanie, jest nieco inna. Dokładnie analizujemy trendy rynkowe oraz potrzeby konsumentów i reagujemy na nie. Obserwujemy innowacyjne zmiany oraz premiery produktowe lub dynamiczny rozwój pewnych trendów w danym okresie i zgodnie z nimi modyfikujemy kategorie konkursowe - stwierdził Tomasz Cieślak, prezes MIT MEDIA Group.

 

Jak dodał, w ostatnim czasie miał miejsce "intensywny rozwój pewnych segmentów rynku, wśród których znalazły się m.in. inteligentne akcesoria oraz rozwiązania do domów, wirtualna rzeczywistość (VR), aplikacje, czyli kontent na smartfony".

 

- Nowe trendy to również pojazdy elektryczne oraz drony. Pojawiło się też sporo startupów, które pracują nad innowacyjnymi projektami. Mam nadzieję, że trendy technologiczne nie będą tylko przychodziły do nas ze świata, ale w kolejnych latach to Polska będzie uczestniczyła w rozwoju innowacyjności technologicznej. Głęboko wierzę, że za rok będziemy mogli nagradzać więcej polskich firm za ich produkty oraz usługi - powiedział.

 

polsatnews.pl

dro/mr/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie