Głosowała za kolegę, "przesunęła palcem po ekranie jego tabletu". Radni jej nie odwołali

Polska
Głosowała za kolegę, "przesunęła palcem po ekranie jego tabletu". Radni jej nie odwołali
Google Street View

- Nie miałam zamiaru zagłosować za pana Jana. Tak wypadło, trudno. Nie miałam tego na celu, nie miałam tego na myśli - tłumaczyła przewodnicząca Rady Powiatu Starachowickiego Bożena Wrona, która zagłosowała za nieobecnego na sali wiceprzewodniczącego. W piątek radni nie zgodzili się, aby do porządku obrad wprowadzono głosowanie w sprawie jej odwołania lub odsunięcie jej od prowadzenia posiedzeń.

Do głosowania "na dwie ręce" doszło 31 stycznia podczas zatwierdzenia sprawozdania z programu przeciwdziałania przestępczości. Na nagraniu z posiedzenia rady widać, jak po oddaniu swojego głosu, Bożena Wrona nachyla się w stronę urządzenia do głosowania radnego Jana Pochecia, którego nie było na sali obrad.

 

Następnego dnia radni PiS złożyli w sprawie głosowania zawiadomienie do prokuratury.

 

W piątek na początku sesji Danuta Krępa z klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości złożyła wniosek o wprowadzenie do porządku obrad głosowania nad odwołaniem Wrony z funkcji przewodniczącej. Wniosek przepadł, bo poparło go jedynie 7 radnych klubu PiS, przeciw było 11 przedstawicieli koalicji - informuje echodnia.eu.

 

Kłopoty z tabletem

 

Tak samo zakończyło się głosowanie ws. wniosku o odsunięcie przewodniczącej od prowadzenia obrad rady do czasu wyjasnienia sprawy przez prokuraturę.

 

 

- Nie miałam zamiaru zagłosować za pana Jana. Tak wypadło, trudno. Przyjmuję do wiadomości. Nie miałam tego na celu, nie miałam tego na myśli - tłumaczyła cytowana przez starachowicka.pl Wrona. 

 

Zdecydowała również, że oddaje się do dyspozycji Rady.

 

Wiceprzewodniczący rady Jan Pocheć przyznał, że w dniu głosowania od rana miał problemy z tabletem.

msl/dro/ echodnia.eu, "Radio Kielce", starachowicka.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie