"Jacuś nie pitol" vs "Cykor Ci d… ściska". Brudziński z Kurskim przed eurowyborami w 2014 r.

Polska
"Jacuś nie pitol" vs "Cykor Ci d… ściska". Brudziński z Kurskim przed eurowyborami w 2014 r.
Twitter/Joachim Brudziński

"Ależ wysyp Ziobrów, Kurskich, Cymańskich na listach Solidarnej Polski do Parlamentu Europejskiego. To kabaret a nie polityka" - tak w 2014 r. Joachim Brudziński komentował listy SP przed wyborami do europarlamentu. "Lubię Jojo jak cykor Ci d… ściska" - odparł wtedy Jacek Kurski. Obecny szef MSWiA przyznawał wówczas, że "wstydzi się za tych, którzy są w Solidarnej Polsce".

Po tym, jak na Twitterze przypomniano archiwalne nagranie, na którym obecna wiceminister inwestycji i rozwoju Andżelika Możdżanowska, a przed laty członkini PSL, powiedziała o PiS "kłamał, kłamie i kłamać będzie", internauci wyszukują inne wymiany zdań osób z obecnej koalicji rządzącej, prowadzone przed laty. 

 

"Zbigniew Ziobro i Jacek Kurski, widać myślą, że Polacy to barany"

 

Jedną z nich jest wymiana zdań pomiędzy obecnym szefem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachimem Brudzińskim a szefem telewizji publicznej Jackiem Kurskim. Panowie nie szczędzili sobie złośliwości. 

 

"Ależ wysyp Ziobrów,Kurskich,Cymańskich na listach SolPol do PUE.To  kabaret a nie polityka" - zauważył Joachim Brudziński. Dodał, że "Zbigniew Ziobro i Jacek Kurski, widać myślą, że Polacy to barany". 

"Brukselskie eldorado się kończy i czas za uczciwą robotę się brać"

 

Jacek Kurski odgryzł się stwierdzając, że baranami "to są ci, którzy wszystkich ww Ziobrów i Kurskich, posłów i senatorów wyrzucili z PiS. Lubię Jojo jak cykor Ci d ściska:)". (pisownia oryginalna - red.). 

 

Był to jednak dopiero początek wymiany zdań, którą dzisiejszy szef resortu spraw wewnętrznych i administracji skwitował: "Jacuś nie chlip weź na klatę jak na Kaszuba przystało". Zauważył również, że "brukselskie eldorado się kończy" i zalecał obecnemu szefowi telewizji TVP, że "czas za uczciwą robotę się brać".

"Za tych, którzy dzisiaj są w Solidarnej Polsce, mamy powody do wstydu"

 

Do dyskusji włączyła się również znana blogerka kataryna, która ze zdumieniem zauważyła, że "wysyłanie Kurskiego do Brukseli to miało być eldorado a nie uczciwa robota?". Dopytywała, też, po co wysyłani są tam politycy PiS.   

 

Joachim Brudziński odpowiedział blogerce: "Z pokorą przyznać muszę, że za tych którzy dzisiaj są w SolPol mamy powody do wstydu". 

 

Lichocka komentuje wypowiedź Możdżanowskiej

 

Po tym, jak w środę przypomniano archiwalne nagranie Andżeliki Możdżanowskiej, która będzie "dwójką" PiS w okręgu wielkopolskim w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego, klip skomentowała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka, która była gościem w programie "Polityka na Ostro".

 

- To jest archiwalna wypowiedź pani poseł i po prostu była zmuszona, będąc w PSL, do tego typu sformułowań - stwierdziła. Dodała, że "to jest taka partia".

 Internauci przypomnieli również inne nagranie. Na Twitterze został opublikowany krótki klip, na którym Możdżanowska powiedziała, będąc jeszcze w barwach PSL, że "miała wczoraj debatę z panią kandydatką Lichocką". - To jest dramat. W ogóle nie znają Wielkopolski, w ogóle nie znają rozwoju, nie wiedzą co chcą zrobić. Wiedzą jedno: chcą zniszczyć PSL - mówiła Możdżanowska.

 

grz/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie