Prezydent powołał dwóch sędziów Sądu Najwyższego. Jeden z nich to współtwórca Ordo Iuris

Polska
Prezydent powołał dwóch sędziów Sądu Najwyższego. Jeden z nich to współtwórca Ordo Iuris
Jakub Szymczak/KPRP

Prezydent Andrzej Duda powołał w środę dotychczasowego sędziego Sądu Apelacyjnego w Łodzi Jacka Błaszczyka oraz współtwórcę i byłego prezesa instytutu Ordo Iuris Aleksandra Stępkowskiego na sędziów Sądu Najwyższego - poinformowano na stronie prezydenta. Prezydent powołał też m.in. dwóch sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Andrzej Duda wręczył akty powołania do pełnienia urzędu na stanowisku sędziego w środę; nowo powołani sędziowie złożyli wobec prezydenta ślubowanie.

 

Na sędziów NSA powołani zostali: Elżbieta Kowalik-Grzanka oraz Przemysław Szustakiewicz.

 

Prezydent powołał również czterech sędziów Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, siedmiu sędziów Sądów Apelacyjnych, 23 sędziów Sądów Okręgowych oraz 24 sędziów Sądów Rejonowych.

 

Andrzej Duda wręczył również akt powołania do pełnienia urzędu na stanowisku asesora sądowego w wojewódzkim sądzie administracyjnym.

 

Zdaniem prezydenta "czasem trzeba wyjść na ulicę i wykrzyczeć swoje racje, ale lepiej usiąść wspólnie przy stole i przedstawić swoje argumenty".

 

- Cieszę się, że jesteście Państwo tutaj, żeby rozmawiać; trzeba wspólnie szukać najlepszych rozwiązań. Czy one są potrzebne - to oczywiste - powiedział Andrzej Duda.

 

Zaznaczył, że wiele rzeczy się udało - na wiele wyzwań dotyczących problemów polskiego rolnictwa odpowiedziano. Jak dodał, już wprowadzono wiele pozytywnych rozwiązań, które na pewno przyczyniają się do poprawy sytuacji w rolnictwie, np. możliwość sprzedaży bezpośredniej.

zdr/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie