Sprzedaż jednego ze stanów miałoby pomóc USA w spłacie długu publicznego. Petycja internauty

Świat
Sprzedaż jednego ze stanów miałoby pomóc USA w spłacie długu publicznego. Petycja internauty
change.org

"Montana jest bezużyteczna. Powiedzmy Kanadyjczykom, że jest tam dużo bobrów, czy coś" - twierdzi autor internetowej petycji, która ma zachęcić amerykański rząd do sprzedaży tego stanu. Nie rozwiązałoby to jednak problemu USA. Montana wyceniana przez internautów jest na bilion dolarów, a rekordowy dług publiczny całego kraju wynosi obecnie 22 biliony.

Petycję opublikowano w serwisie change.org. Jej pomysłodawcą i autorem jest Ian Hammond.

 

Mimo że akcja ma humorystyczny charakter, nie brakuje osób przychylnych pomysłowi sprzedaży Montany. Dotychczas pod petycją podpisało się blisko 7400 osób, czyli tylko o 100 mniej od wymaganej przez Hammonda liczby. 

 

Zyskaliby świadczenia socjalne

 

Pomysł cieszy się zainteresowaniem także wśród ludzi żyjących na terenie stanu - zauważa huffingtonpost.ca. Według portalu, mieszkańcy Montany, nie robiąc nic, mogliby zostać obywatelami Kanady i korzystać z atrakcyjnych świadczeń socjalnych.

 

"Zróbmy to. Adoptujcie nas" - napisał jeden z internautów. "Jako mieszkanka Montany w pełni popieram ten pomysł" - brzmi inny z wpisów na stronie petycji.

 

"Mam nadzieję, że Minnesota będzie następna"

 

Pomysł spodobał się także Kanadyjczykom, którzy zyskaliby m.in. Park Narodowy Glacier i niewielki fragment Parku Narodowego Yellowstone.

 

Amerykańscy internauci przekonują, że w celu spłaty zadłużenia warto sprzedać inne słabo zaludnione stany, m.in. Idaho, Wyoming i Minnesotę. 

 

Trzy razy więcej krów niż ludzi

 

Montana zyskała prawa stanu w listopadzie 1889 roku. Była ostatnim silnym punktem oporu Indian przed kolonizatorami z Europy. Obecnie jest czwartym co do wielkości stanem, jej obszar to 380 832 km2, z czego ponad 60 proc. pokrywa preria.

 

Zamieszkuje ją nieco ponad milion mieszkańców. Słynie z tego, że jest w nim trzy razy więcej krów niż ludzi.

zdr/luq/ huffingtonpost.ca
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie