Rozenek: katastrofa dyplomatyczna była potrzebna Kaczyńskiemu, by przykryć sprawę dwóch wież

Polska

- Rozmawiamy o katastrofie dyplomatycznej, jaką zgotował nam rząd. Jednej osobie w Polsce to było bardzo potrzebne - Jarosławowi Kaczyńskiemu, by przykryć sprawę budowy dwóch wież - powiedział w "Polityce na Ostro" Andrzej Rozenek z SLD. - Konferencja bliskowschodnia była przygotowywana przed publikacjami ws. Srebrnej odparł wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa.

Goście Agnieszki Gozdyry rozmawiali o kryzysie w stosunkach Polski z Izraelem i rezygnacji Polski z udziału w szczycie Grupy Wyszehradzkiej w Izraelu po wypowiedziach izraelskich polityków o udziale Polaków w Holokauście i polskim antysemityzmie.

 

We wtorek okazało się, że zamiast zapowiadanych wcześniej spotkań bilateralnych premierów państw V4 z szefem rządu Izraela, wszyscy politycy zasiedli przy jednym stole.  "Witamy w Izraelu" - napisał Benjamin Netanjahu pod zdjęciami ze spotkania.

 

 

- Nie ma grupy V4 bez Polski i proszę mi wierzyć, że publikowane przez izraelskich dziennikarzy tych zdjęć nie było przypadkowe - stwierdził w Polsat News wiceminister Ociepa.

 

- Trudno o śmieszniejsze tłumaczenie - skomentował Rozenek. - Jest V3 po prostu, jak to napisał Viktor Orban na Twitterze. Nieobecni nie mają prawa głosu - dodał. 

 

Zdaniem Marka Jakubiaka z Federacji dla Rzeczypospolitej nie ma co liczyć na przeprosiny ze strony Izraela, bowiem "oni tak uważają i tak są uczeni w szkołach". 

 

- Trzeba było pewne rzeczy przewidzieć, zdawać sobie sprawę w co się wpychamy urządzając konferencję bliskowschodnią. Zostaliśmy upokorzeni - ocenił z kolei wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej. 

ml/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie