Dwa samoloty zderzyły się w powietrzu przed Aero India 2019. Jeden z pilotów zginął

Świat
Dwa samoloty zderzyły się w powietrzu przed Aero India 2019. Jeden z pilotów zginął
Twitter/Livefist

Dwa samoloty indyjskich sił powietrznych zderzyły się podczas przygotowań do pokazów Aero India 2019 w bazie lotniczej Yelahanka w Bengaluru na południu kraju. W jednym samolocie leciały dwie osoby, w drugim jedna. Piloci zdołali się katapultować, ale jeden z nich doznał śmiertelnych obrażeń.

Wypadek miał miejsce w wtorek około godziny 11:50 (czasu lokalnego) podczas prób do pokazów lotniczych w bazie lotniczej Yelahanka w Bengaluru (aglomeracja na południu Indii). Po zderzeniu, piloci obu maszyn BAE Systems Hawk Mk. 132 zdołali się katapultować, ale jeden z nich doznał poważnych obrażeń, w wyniku których zmarł.


Samoloty spadły na zamieszkałą część Bengaluru, ale policja zapewnia, że żadna osoba cywilna nie odniosła obrażeń.

 

 

 

 

- Wiem o zdarzeniu - powiedziała indyjska minister obrony Nirmala Sitharaman, ale nie odpowiedziała na żadne dodatkowe pytania dotyczące wypadku.


Trwa dochodzenie mające wyjaśnić przyczyny zderzenia samolotów.


Do tragedii doszło na dzień przed rozpoczęciem pokazów lotniczych Aero India 2019. Lokalne media przypominają również, że przed niespełna trzema tygodniami na lotnisku Hindustan Aeronautics Limited rozbił się treningowy Mirage-2000, zginęli wówczas obaj piloci.

grz/luq/ deccanchronicle.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie