Odnaleziono fragmenty samolotu, którym leciał zaginiony piłkarz

Świat
Odnaleziono fragmenty samolotu, którym leciał zaginiony piłkarz
Zdj. ilustracyjne/Wikimedia Commons/Bidgee

W pobliżu francuskiego wybrzeża znaleziono w środę fragmenty foteli lotniczych, które prawdopodobnie pochodzą z awionetki, która zaginęła 22 stycznia. Na jej pokładzie był nowy piłkarz Cardiff City Emiliano Sala.

Brytyjski oddział dochodzeń w sprawie wypadków lotniczych (AAIB) potwierdził, że szczątki zostały ujawnione na plaży w pobliżu Surtainville na północnym wybrzeżu Francji.

 

 

 

Samolot zniknął we wtorek z radarów w pobliżu Alderney, należącej do Wysp Normandzkich.

 

28-letni argentyński napastnik Sala przeszedł z FC Nantes do klubu angielskiej ekstraklasy za 17 mln euro. We wtorek leciał z Francji, aby dołączyć do walijskiego zespołu, a w środę - odbyć pierwszy trening.

 

 

Dwa dni po zaginięciu maszyny policja w Guernsey oficjalnie poinformowała rodziny pasażera i pilota, że akcja poszukiwawcza samolotu została zakończona. Później, dzięki funduszom zebranym przez rodzinę i fanów w internecie, akcja została wznowiona.

 

 

Wcześniej policja informowała, że w wodzie znaleziono wiele unoszących się przedmiotów, ale nie ustalono, czy pochodziły one z awionetki.

 

Argentyńskie media poinformowały, że Sala wysłał do rodziny wiadomość przez aplikację telefoniczną, w której napisał: "Jestem przerażony. Lecę samolotem, który wygląda, jakby się miał za chwilę rozpaść".

dk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie