Abp Gądecki jest w szpitalu. Na spotkanie z papieżem ws. pedofilii pojedzie abp Jędraszewski

Polska
Abp Gądecki jest w szpitalu. Na spotkanie z papieżem ws. pedofilii pojedzie abp Jędraszewski
Polsat News

Do Watykanu na spotkanie poświęcone nadużyciom seksualnym duchownych wobec małoletnich pojedzie zastępca przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Marek Jędraszewski. Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki jest hospitalizowany z powodu ostrego zapalenia płuc.

Spotkanie przewodniczących episkopatów z papieżem Franciszkiem pt. "Ochrona małoletnich w Kościele" odbędzie się w dniach 21-24 lutego w Watykanie. Wcześniej zapowiadano, że uczestniczyć w nim będzie abp Gądecki.

 

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik poinformował we wtorek, że z powodu choroby abp. Gądeckiego na spotkanie pojedzie zastępca przewodniczącego KEP abp Jędraszewski. Przekazał też, że od kilku dni abp Stanisław Gądecki jest hospitalizowany z powodu ostrego zapalenia płuc. 

Szczyt na temat walki z pedofilią

W skład polskiej delegacji - jak podał ks. Rytel-Andrianik - wchodzą również: Sekretarz Generalny KEP bp Artur Miziński oraz Koordynator KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży o. Adam Żak.

Rozpoczynający się w czwartek szczyt na temat walki z pedofilią i ochrony nieletnich, został zwołany przez papieża Franciszka. W pierwszym takim spotkaniu w historii Kościoła udział wezmą przewodniczący wszystkich episkopatów z całego świata oraz ponad 20 przełożonych żeńskich i męskich zgromadzeń. Łącznie w szczycie "Ochrona nieletnich w Kościele" pod przewodnictwem papieża uczestniczyć będzie 190 osób.

las/grz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie