Łódzkie: wyrok za gwałt i zabójstwo trzylatka

Polska
Łódzkie: wyrok za gwałt i zabójstwo trzylatka
Pixabay.com/ Daniel_B_photos

Na 25 lat więzienia skazał w poniedziałek Sąd Okręgowy w Sieradzu 27-letniego Steve'a V., mającego obywatelstwo kanadyjskie i portugalskie, oskarżonego o zabójstwo ze zgwałceniem trzyletniego syna swej partnerki i znęcanie się nad chłopcem. Wyrok jest nieprawomocny.

Mężczyzna może ubiegać się o przedterminowe zwolnienie z więzienia po 20 latach. Proces i uzasadnienie wyroku były niejawne.

 

Do zdarzenia doszło w 2017 r. w Wieruszowie (łódzkie). Według prokuratury od 20 do 29 września mężczyzna znęcał się nad chłopcem. Dopuścił się także gwałtu. Dziecko zmarło w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Zostało do niego przetransportowane przez zespół pogotowia Lotniczego Pogotowia Ratunkowego po tym, jak z licznymi obrażeniami ciała matka dziecka zgłosiła się z nim do szpitala w Wieruszowie.

 

Zaprzeczył, aby zrobił krzywdę dziecku

 

Mimo fachowej pomocy lekarzy i operacji dziecka nie udało się uratować. Przyczyną zgonu był uraz czaszkowo-mózgowy z obfitym krwawieniem.

 

Mężczyzna usłyszał zarzuty zabójstwa, zgwałcenia i znęcania się nad nieporadnym ze względu na wiek trzylatkiem pod nieobecność matki dziecka.

 

W toku śledztwa Steve V. złożył wyjaśnienia i przedstawił swą wersję zdarzeń. Zaprzeczył, aby zrobił krzywdę dziecku i wskazał na niefortunny upadek chłopca. Przeprowadzone badania przez biegłych z różnych dyscyplin naukowych, którzy zostali powołani przez prokuratora, pozwoliły na przyjęcie sprawstwa oskarżonego.

 

Według śledczych jego wyjaśnienia traktować należało wyłącznie jako przyjętą linię obrony.

 

27-latek oskarżony był także o posiadanie środków odurzających w postaci suszu roślinnego konopi innych niż włókniste.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie