Pożar nieczynnego pensjonatu w Szklarskiej Porębie. Cztery osoby nie żyją

Polska

Cztery osoby zginęły w pożarze nieczynnego od lat pensjonatu w Szklarskiej Porębie na Dolnym Śląsku. Ofiarami są prawdopodobnie osoby bezdomne. Ogień strawił część budynku.

Jak powiedział w sobotę rzecznik Komendanta Miejskiego PSP w Jeleniej Górze mł. kpt. Krzysztof Zakrzewski, straż otrzymała informację o pożarze w piątek po południu. - Już z pierwszych informacji wynikało, że w nieczynnym budynku pensjonatu mogą znajdować się ludzie - prawdopodobnie osoby bezdomne - powiedział rzecznik.

 

Straż walczyła z ogniem przez kilka godzin; działania były prowadzone jeszcze po północy z piątku na sobotę. Ogień strawił górne kondygnacje budynku oraz cześć dachu. - Na górnej kondygnacji tego budynku strażacy znaleźli ciała czterech osób - powiedział strażak.

 

Mł. kpt. Krzysztof Zakrzewski poinformował, że akcja była trudna m.in. z powodu usytuowania budynku w odległości ok. 50 metrów od drogi oraz warunków pogodowych. - Zalegający śniegu uniemożliwiał sprawny podjazd pod sam budynek i prowadzenie działań ze sprzętu wysokościowego. W okolicach budynku było ponad metr śniegu - dodał. 

 

 

Rzecznik poinformował, że od budynku były odłączone wszystkie media. Można podejrzewać, że przyczyną pożaru było zaprószenie ognia, ale to ustali policja i prokuratura - powiedział.

zdr/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie