W pożarze w klubie Flamengo, zginęło dziesięciu nastoletnich zawodników

Świat

Wśród dziesięciu ofiar pożaru, który wybuchł w piątek nad ranem w ośrodku szkoleniowym klubu piłkarskiego Flamengo Rio de Janeiro, byli wyłącznie młodzi zawodnicy w wieku od 14 do 17 lat.

Początkowo media podawały, że zginęło sześciu piłkarzy drużyn młodzieżowych i czterech pracowników Flamengo. Tej informacji nie potwierdził klub, który w piątek wieczorem opublikował listę ofiar. Ich zdjęcia znalazły się na czołówkach wielu sobotnich dzienników w Brazylii.

 

Jedną z ofiar był 15-letni bramkarz Christian Esmerio, wielokrotnie powoływany do reprezentacji Brazylii do lat 15 i 17 i będący w kręgu zainteresowań kilku klubów europejskich.

 

14-letni obrońca Pablo Henrique da Silva Matos był kuzynem Werleya, zawodowego piłkarza innej drużyny z Rio de Janeiro - Vasco da Gama. Werley zidentyfikował jego zwłoki w zakładzie medycyny sądowej.

 

Oprócz dziesięciu ofiar śmiertelnych, rannych zostało trzech młodych piłkarzy, w tym jeden ciężko, z oparzeniami na ponad 30 proc. powierzchni ciała.

 

Vinicius: tragiczna wiadomość, modlimy się za wszystkich

 

Pożar wybuchł w piątek ok. godz. 5 nad ranem czasu lokalnego w supernowoczesnym ośrodku Ninho de Urubu, gdzie trenuje również pierwsza drużyna Flamengo, spodziewana tego dnia o godz. 9.30. Straż pożarna opanowała sytuację ok. godz. 7.

 

Brazylijskie media informują, że przyczyną pożaru mogło być zwarcie w systemie klimatyzacji w mieszkaniach zajmowanych przez młodych piłkarzy.

 

Flamengo to klub z największą liczbą kibiców w Brazylii. Wychowankiem szkółki jest 18-letni Vinicius Junior, obecnie grający w Realu Madryt.

 

"Co za tragiczna wiadomość. Modlimy się za wszystkich" - napisał piłkarz "Królewskich" tuż po pierwszych informacjach o pożarze. "Wspomnienie o nocach spędzonych w tym ośrodku treningowym sprawia, że mam gęsią skórkę. Nie mogę w to uwierzyć" - dodał Vinicius Junior w kolejnym wpisie.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie