Cztery osoby zatrzymane w czasie przemarszu kibiców Jagiellonii Białystok

Polska
Cztery osoby zatrzymane w czasie przemarszu kibiców Jagiellonii Białystok
Henryk Borawski/CC BY-SA 3.0

Cztery osoby podejrzewane o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy zatrzymała policja w czasie sobotniego przemarszu kibiców Jagiellonii Białystok z centrum miasta na stadion - poinformował rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa.

Przemarsz związany był z tzw. Świętem Ultry, czyli trybuny zajmowanej przez najbardziej zagorzałych fanów białostockiej drużyny, aktualnego piłkarskiego wicemistrza Polski. Od ubiegłego roku, przed pierwszym meczem wiosennej rundy rozgrywanym przez Jagiellonię u siebie, kibice z Ultry organizują przemarsz w klubowych barwach z centrum miasta na stadion.

 

Według szacunków policji, w sobotnim przemarszu wzięło udział ok. 400 osób, ale nie obyło się bez incydentów.

 

Jak poinformował rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa, cztery osoby zostały zatrzymane w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariuszy zabezpieczających ten przemarsz. Odnotowano też prawie trzydzieści wykroczeń, za co policjanci nakładali mandaty i kierowali wnioski o ukaranie do sądu.

 

- W związku z zachowaniem osób naruszających prawo, policjanci użyli środków przymusu bezpośredniego. W stronę dbających o bezpieczeństwo policjantów przestępcy rzucali butelki i materiały pirotechniczne - dodał Krupa. Żaden z funkcjonariuszy nie doznał obrażeń.

 

Jak podał, zatrzymane osoby mają od 20 do 53 lat, były pod wpływem alkoholu; trafiły do policyjnej izby zatrzymań.

bas/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze