Umorzono śledztwo ws. śmierci Leszka Millera jr., syna byłego premiera

Polska
Umorzono śledztwo ws. śmierci Leszka Millera jr., syna byłego premiera
Polsat News

Śledztwo w sprawie wyjaśnienia okoliczności śmierci Leszka Millera juniora, syna byłego premiera Leszka Millera, zostało umorzone - poinformował prokurator Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Śledztwo wszczęła w sierpniu ub.r. Prokuratura Rejonowa w Piasecznie z art. 151 kk. w kierunku doprowadzenia Leszka Millera jr. namową lub przez udzielenie pomocy do targnięcia się na własne życie. Jak podkreślał wtedy Łapczyński, jest to kwalifikacja robocza śledztwa przyjmowana w przypadku "tego typu zdarzeń".

 

Prokuratura umorzyła postępowanie 4 stycznia na podstawie art. 17 kodeksu postępowania karnego wobec stwierdzenia, że czynu nie popełniono. - Szanując prywatność rodziny pokrzywdzonego, nie przekazujemy bliższych informacji na temat poczynionych w czasie postępowania ustaleń - wyjaśnił prokurator.

 

O umorzeniu śledztwa poinformował portal Wirtualna Polska.

 

Leszek Miller jr., syn byłego premiera Leszka Millera, zmarł 27 sierpnia. Miał 48 lat. Był absolwentem warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej. Po ukończeniu studiów zajął się prowadzeniem interesów, współpracował m.in. z rajdowcem Sobiesławem Zasadą. Leszek Miller junior pracował także w spółkach skarbu państwa.

jm/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie