Leszek Miller pozywa "Fakt". Chodzi o nagłówek ws. śmierci jego syna

Polska
Leszek Miller pozywa "Fakt". Chodzi o nagłówek ws. śmierci jego syna
Polsat News

"W związku z rażącym naruszeniem przez dziennik »Fakt« dóbr osobistych moich i mojej najbliższej rodziny kieruję pozew sądowy przeciwko wydawcy i red. naczelnemu" - poinformował w poniedziałek na Twitterze b. premier Leszek Miller. Dziennik w sobotnim drukowanym wydaniu tekst o śmierci Leszka M. juniora opatrzył nagłówkiem "Ojciec wybrał politykę, a syn sznur".

 

Były premier podziękował za wyrazy współczucia i - jak określił - "sprzeciw wobec praktyk żerujących na ludzkiej tragedii". Odniósł się w ten sposób do oświadczenia Press Club Polska, w którym podkreślono, że praktyki stosowane przez dziennik "Fakt" to "nie jest dziennikarstwo", a pewne "wydarzenia, wartości i uczucia, wymagają szczególnej rozwagi". 

 

Po fali krytyki, która spadła na dziennik, jego redaktor naczelny Robert Feluś wydał oświadczenie, w którym przeprosił Leszka Millera, jego rodzinę oraz wszystkich czytelników "za treść i formę publikacji". "Wykazaliśmy się brakiem szacunku, przekraczając granicę dobrego smaku i zasad, które powinny przyświecać zawodowi dziennikarza" - podkreślił. 

 

Ciało 48-letniego Leszka Millera juniora znaleziono pod koniec sierpnia w jednym z pomieszczeń domu, który zajmował. Według wstępnych ustaleń śledczych, mężczyzna popełnił samobójstwo. O śmierci ojca napisała w mediach społecznościowych Monika Miller, wnuczka byłego premiera.

 

Śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Ma już wstępny protokół z sekcji zwłok, czeka na raport końcowy i na wyniki badań toksykologicznych.

 

Pogrzeb Leszka Millera Juniora odbył się w sobotę, 1 września, na cmentarzu w Żyrardowie. Urna z jego prochami spoczęła w rodzinnym grobowcu. "(...) gdy umiera ktoś, kogo kochamy śmierć zabiera także cząstkę każdego z nas" - napisał b. premier na Twitterze.

polsatnews.pl

msl/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!