Wracając ze szkoły nagrali, jak kobieta znęca się nad szczeniakiem. Sprawę bada policja

Polska

Do internetu trafił film, na którym widać, jak kobieta przez kilkadziesiąt sekund bije swojego czworonoga. Sytuacja miała miejsce na jednym z poznańskich osiedli. Właścicielka czworonoga prawdopodobnie zdenerwowała się, bo nie mogła złapać psa, dla którego ucieczka przed nią, była formą zabawy. Gdy w końcu schwytała go, zaczęła bić pięściami.

Nagranie trafiło do sieci w poniedziałek, na Facebookową grupę "Zaginione/znalezione zwierzęta. Poznań i okolice". Widać na nim jak pies biega wokół właścicielki, a ta próbuje go złapać.

 

- Jest to po prostu wyładowanie agresji na małym, czteromiesięcznym psie, który najzwyczajniej w świecie nie zna żadnych zasad socjalizacji - powiedziała Polsat News Anna Czerniak z fundacji działającej na rzecz ochrony praw zwierząt "Mondo Cane".

 

Szczeniak ma już nowy dom

 

Po tym jak udało się ustalić właścicielkę szczeniaka, obrońcy praw zwierząt, w towarzystwie policji, pojechali odebrać jej psa. Zwierzę trafiło na badania do kliniki weterynarii.

 

Mała Dżesi, bo tak nazywa się suczka, trafiła do tymczasowych opiekunów. Jeśli śledczy ocenią, że jej właścicielka złamała prawo, to za znęcanie się nad zwierzęciem grozi jej kara grzywny, a nawet więzienie.

las/luq/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie