Zmaltretowany pies w torbie na śmietniku. Policja szuka jego oprawcy

Polska
Zmaltretowany pies w torbie na śmietniku. Policja szuka jego oprawcy
Facebook/Schronisko dla zwierząt w Chojnicach " Przytulisko "

Psa w torbie w jednym z kontenerów na śmietniku w Chojnicach znalazły kobiety, które przyszły wyrzucić śmieci. Zwierzę było skatowane, a torba, w którym było zamknięte, przysypana popiołem. Psem zaopiekowali się pracownicy schroniska, którzy wspólnie z policją rozpoczęli poszukiwania jego oprawcy.

Uwagę kobiet zwróciła torba, w której coś się ruszało. Okazało się, że to wycieńczony zmaltretowany pies. Mógł być uwięziony nawet kilka godzin.

 

Miał głęboką ranę na głowie oraz liczne stłuczenia brzucha i okolic genitaliów. Według lekarza, został pobity tępym narzędziem i skopany. Psem zaopiekowali się pracownicy schroniska dla zwierząt "Przytulisko". 

 

 

 

 

Powiadomili policję. Rozpoczęli też internetową zbiórkę pieniędzy dla osoby, która wskaże sprawcę znęcania się nad czworonogiem.  

 

"Potwór, który to zrobił musi zostać zidentyfikowany i pociągnięty do odpowiedzialności. Ta zbiórka jest po to, by ufundować nagrodę dla tego, kto wskaże sprawcę lub udzieli istotnych informacji prowadzących do jego wykrycia" - napisali inicjatorzy zbiórki.

 

 

dk/dro/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie