Pościg za Polakiem w Holandii. Odmówił badania krwi, a probówkę przegryzł

Świat
Pościg za Polakiem w Holandii. Odmówił badania krwi, a probówkę przegryzł
Politie

29-letni Polak nie zatrzymał się do rutynowej kontroli w pobliżu holenderskiego Muiden. Został zatrzymany po pościgu i sprawdzony alkomatem i narkotestem. Okazało się, że miał w organizmie 1,95 promila alkoholu oraz był pod wpływem kokainy, amfetaminy oraz THC. Gdy na komisariacie próbowano pobrać mu krew do badania nie tylko odmówił współpracy, ale też pogryzł probówkę.

Do pościgu za Polakiem doszło w nocy z piątku na sobotę na autostradzie A1 w pobliżu Muiden, w północnej Holandii. 29-letni Polak zignorował sygnały, by zatrzymał się do rutynowej kontroli. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg, który zakończył się w sąsiedniej miejscowości - Weesp.

 

Mężczyznę, który porzucił auto i zaczął uciekać pieszo, zatrzymano w zaroślach w pobliżu szosy.

 

Po sprawdzeniu prawa jazdy mężczyzny okazało się, że od ponad dwóch lat jest ono nieważne. Badanie alkomatem wykazało natomiast, że w jego organizmie jest 1,95 promila alkoholu, a narkotest wykazał obecność kokainy, amfetaminy oraz THC.

 

Na komisariacie lekarz próbował pobrać zatrzymanemu krew do badania. "Ten niespodziewanie zacisnął zęby na probówce i ją przegryzł" – podaje holenderski portal "Noordhollands Dagblad".

 

Polak stanie teraz przed holenderskim sądem.

las/grz/ Noordhollands Dagblad, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie