W wynajętym mieszkaniu urządzili laboratorium narkotykowe. Areszt dla Polaka i Ukraińca

Polska

Nawet 15 lat więzienia grozi 42 letniemu Mariuszowi G. i 34-letniemu obywatelowi Ukrainy Lyubomirowi S., którzy są podejrzani o produkcję i sprzedaż amfetaminy - poinformował Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Według ustaleń opolskiej policji, mieszkający w Kołobrzegu 42 letni Mariusz G. chciał produkować i sprzedawać narkotyki syntetyczne na dużą skalę. W tym celu wynajął na terenie gminy Kołobrzeg mieszkanie, w którym urządził profesjonalne laboratorium. Jego plany pokrzyżowali funkcjonariusze opolskiego zarządu CBŚP i policjanci z Kołobrzegu, którzy wkroczyli do lokalu, gdzie produkowano narkotyki.

 

Złapani na gorącym uczynku

 

Jak informuje Stanisław Bar z Prokuratury Okręgowej w Opolu, podczas akcji policji Mariusza G. zatrzymano na gorącym uczynku podczas wytwarzania narkotyków. Na miejscu znaleziono nie tylko odczynniki i sprzęt do produkcji amfetaminy, ale i 850 gramów gotowej amfetaminy i płynny roztwór, z którego można było wyprodukować kolejne trzy kilogramy tego narkotyku.

 

 

 

Mariusz G. został przewieziony do Opola, gdzie przedstawiono mu zarzut produkcji narkotyków w znacznej skali, który miał być stałym źródłem dochodu. Podejrzany przyznał się do winy, jednak odmówił składania wyjaśnień. Na wniosek prokuratury sąd wobec podejrzanego zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy.

 

Areszt śledczy

 

W trakcie śledztwa zgromadzono materiały pozwalające na zatrzymanie 34-letniego obywatela Ukrainy Lyubomira S., któremu przedstawiono zarzut wytwarzania narkotyku i udziału w obrocie tym środkiem w ilości prawie półtora kilograma. Wobec cudzoziemca opolski sąd także zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy.

 

Obydwu podejrzanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

 

 

las/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze