Trump jako "Imperator" z gry bitewnej na włoskim karnawale

Kultura

Podczas słynnego włoskiego karnawału w toskańskim Viareggio, widzowie mieli okazję zobaczyć platformę z figurą prezydenta USA Donalda Trumpa przebranego za "Imperatora Ludzkości" z gry bitewnej Warhammer 40000.

"Donald chce wrócić na księżyc, podróżować na Marsa, stworzyć pierwszą kosmiczną armię. Czas intelektualistów i filozofów się zakończył, wkroczyliśmy w czasy fantastyki, gier wideo i życia wirtualnego. Dominujący mężczyzna alfa dotarł, z pomocą demokracji, jest teraz wśród nas" - tak na stronie karnawału swoje dzieło tłumaczy Fabrizio Galli, autor platformy z karykaturą Trumpa.

 

Trump jest ubrany w brązową zbroję z ozdobnymi ornamentami orłów. W jednej ręce ma miecz z napisem "Dazi Vostri", co oznacza "twoje podatki" i jest grą słów z cazzi vostri, które jest wulgarnym sformułowaniem znaczącym "nie twoja sprawa". Wokół miecza fruwają ptaszki przypominające logo Twittera - prezydent USA chętnie korzysta z tego portalu społecznościowego. Na głowie ma wieniec laurowy, a jego druga ręka jest zakończona pazurami.

 

Słynny karnawał

 

Figura ma nawiązywać do stołowej gry bitewnej Warhammer 40000, w której grając figurkami, zawodnicy mierzą się ze sobą, walcząc w ponurym, futurystycznym świecie fantastycznym, m.in. jako Kosmiczni Marines. Karykatura Trumpa przeszła 9 lutego przez Viareggio obok m.in. platform z Madeą, Królewną Śnieżką, Fridą Kahlo i pochłaniającą wieloryba falą śmieci. 

 

Pochód przejdzie jeszcze kilkukrotnie przez miasto - odbywa się regularnie w każdą sobotę aż do Tłustego Czwartku.

 

Karnawał w Viareggio jest jednym z najsłynniejszych tego typu wydarzeń we Włoszech. Odbywa się regularnie od 1873 roku.

 

Największe platformy mogą ważyć nawet 40 ton, pokonują trasę o długości ok. 2 km. Często parodiują polityków - w przeszłości pojawiały się karykatury m.in. Kim Dzong-Una i Władimira Putina. W 2017 roku na jednej z platform był Donald Trump jako kowboj. 

 

WIDEO: "Karnawałowa satyra polityczna. Kim Dzong Un i Donald Trump wspólnie bawią się w Belgii"

 

jm/luq/ Newsweek.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie