70 tys. turystów w Wenecji. W niedzielę rozpoczął się słynny karnawał

Polska

Około 70 tysięcy osób przybyło w niedzielę na zabawy karnawału w Wenecji - poinformowała straż miejska. Oficjalnie wenecki karnawał otworzył na Placu świętego Marka spektakularny Lot Anioła, czyli zjazd młodej kobiety na linie z dzwonnicy bazyliki.

W tym roku "aniołem" została 19-letnia wenecjanka Elisa Costantini, studentka miejscowego uniwersytetu, która w zeszłym roku otrzymała tytuł miss karnawału.

 

Ubrana była w błyszczącą suknię, udekorowaną skrzydłami z biało-niebiesko-czerwonych piór.

 

Owacyjnie witana zjechała przy dźwiękach pieśni „Ave Maria” Franza Schuberta w wykonaniu Luciano Pavarottiego i zmarłej w styczniu Dolores O'Riordan z irlandzkiej grupy The Cranberries.

 

Liczba miejsc ograniczona

 

Po raz pierwszy w historii karnawału nad Canal Grande władze miejskie wyznaczyły limit 20 tysięcy osób, które wpuszczono na plac przed bazyliką świętego Marka na ceremonię inauguracji. Teren otoczono bramkami kontrolnymi, przy których sprawdzano uczestników zabawy.

 

W całym historycznym centrum Wenecji wprowadzone zostały nadzwyczajne środki bezpieczeństwa, by uniknąć tworzenia się zatorów i ścisku w wąskich uliczkach.

 

PAP

bas/ml/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie