Dwie 14-latki się biły, pozostałe filmowały. Sprawę "ustawki" w Jeleniej Górze bada policja

Polska

Do sieci trafił film z tzw. ustawki, czyli zaplanowanej bójki, do której doszło w przejściu podziemnym w Jeleniej Górze. Na zdjęciach widać jak grupa nastolatków filmuje brutalną bójkę dwóch dziewcząt. W tle słychać okrzyki "dawaj ją", "dasz radę". Jedna z uczestniczek zajścia po "ustawce" trafiła do szpitala. O incydencie policję poinformowała matka poszkodowanej dziewczyny.

Grupa uczniów zorganizowała spotkanie w przejściu podziemnym w kierunku jeleniogórskich błoń w środę o godzinie 16:30.

 

Ze społecznościówki do tunelu

 

W okolicy miejsca spotkania znajduje się szkoła oraz galeria handlowa Nowy Rynek. Według policji spotkanie było zorganizowane za pomocą mediów społecznościowych. 

 

- Na początku miała być to forma zabawy. Jednak sytuacja wymknęła się spod kontroli - powiedziała polsatnews.pl podinsp. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

 

Następnego dnia po zdarzeniu na policję zgłosiła się matka jednej z dziewcząt - poinformowała Bagrowaska.

 

Nastolatka została podczas bójki poszkodowana i obecnie przebywa w szpitalu. 

 

"Taka publika, że aż wstyd"

 

Sprawę "ustawek" nagłośniła jeleniogórska radna, Beata Wójtowicz. Na swoim profilu na Facebooku napisała, że podobne pokazowe bijatyki odbywały się w tunelu regularnie. 

 

"Podjudzanie agresji i nienawiści wobec słabszych. Teksty typu »dawaj ją, dasz radę«. Taka publika, że aż wstyd! Każdy z telefonem nagrywa to okropne »widowisko«" - napisała radna.

 

Podkreśliła również, że monitoring w tym miejscu powinien być koniecznie i jak najszybciej zainstalowany ze względu na bliską odległość szkoły średniej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz dworca PKS.

 

Naruszenie nietykalności

 

W sprawie naruszenia nietykalności cielesnej czternastolatki podczas jeleniogórskiej "ustawki" prowadzone jest postępowanie w wydziale do spraw nieletnich i patologii miejskiej komendy policji.

 

- Policjanci analizują uzyskane dowody. Czekamy również na informację ze szpitala, o tym jakich obrażeń doznała dziewczynka - powiedziała Bagrowska. 

 

Po zakończeniu czynności policja zdecyduje o rodzaju ewentualnych zarzutów. Materiały zostaną także przekazane do Sądu Rodzinnego w Jeleniej Górze.

 

 

 

 

WIDEO: "Brutalna bójka nastolatek. Nikt nie reagował, wszyscy filmowali" 

 

las/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie