W nocy trudne warunki dla kierowców. Będzie ślisko i mgliście

Polska
W nocy trudne warunki dla kierowców. Będzie ślisko i mgliście
Polsat News

Śliskie drogi i mgła będą utrudniały jazdę kierowcom. W nocy na Podlasiu miejscami mgła ograniczy widzialność do 300 metrów - poinformowała w piątek wieczorem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Nawierzchnie dróg są śliskie w województwach: warmińsko-mazurskim i dolnośląskim, a mgła występuje w województwach: podkarpackim, śląskim i małopolskim - poinformowała GDDKiA.

 

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na ich sieci pracuje 85 pojazdów do zimowego utrzymania.

 

W nocy z soboty na niedzielę na południu zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami, słabe opady deszczu wystąpią miejscami na północy i północnym wschodzie. W pierwszej połowie nocy na Podlasiu miejscami pojawią się mgły ograniczające widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna wyniesie od -5 st., -4 st. na południowym wschodzie do 3 st., 4 st. na północnym zachodzie. W kotlinach karpackich miejscami spadek temperatury do -12 st. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, w porywach do 55 km/h na Podkarpaciu i 65 km/h nad morzem, południowy i południowo-zachodni. 

mta/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze