Trudny poranek dla kierowców. Śnieg zasypał drogi 8 województw

Polska

Śliskie, zasypane śniegiem drogi utrudniają ruch na drogach w 8 województwach. W miastach i drogach dojazdowych do nich utworzyły się rano ogromne korki. Utrudnienia występują w 8 województwach - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zastrzegając, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne.

Na sieci dróg krajowych pracuje 776 pojazdów do zimowego utrzymania. Szczególnie trudna sytuacja panuje w Warszawie, którą odśnieża 170 pługopiaskarek.

 

Jak podaje GDDKiA opady śniegu występują na terenie całego kraju z wyjątkiem województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, zachodniopomorskiego i lubuskiego.

 

Śliska nawierzchnia powodowana błotem pośniegowym utrudnia jazdę kierowcom w województwie lubelskim, podkarpackim, świętokrzyskim, łódzkim, mazowieckim, dolnośląskim, opolskim i małopolskim.

 

Rano na północnym wschodzie możliwe są marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od -10 st. na Suwalszczyźnie do -4 st. w centrum i -3 st. nad morzem oraz na południu kraju, w rejonach podgórskich od -7 st. do -4 st.. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

dk/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze