45-latek kradł linki łącznikowe na torach. Został złapany, gdy fotopułapka zrobiła mu "selfie"

Polska
45-latek kradł linki łącznikowe na torach. Został złapany, gdy fotopułapka zrobiła mu "selfie"
Google Maps
Tory kolejowe w pobliżu dworca w Sochaczewie.

Złodziej, który przed świtem kradł elementy infrastruktury torowej w okolicy dworca w Sochaczewie (woj. mazowieckie), wpadł w oko fotopułapki. Urządzenie wysłało MMS ze zdjęciem sprawcy, którego odebrali funkcjonariusze z patrolu Straży Ochrony Kolei. Mężczyzna, który spowodował awarię systemu sterowania ruchem pociągów, został zatrzymany na gorącym uczynku.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w czwartek około godz. 4 nad ranem na stacji Sochaczew.

 

"Selfie" nadeszło z fotopułapki

 

Funkcjonariusze SOK z Warszawy patrolując linię kolejową na odcinku Teresin - Sochaczew otrzymali zgłoszenie o podejrzeniu kradzieży w stacji Sochaczew.

 

Przestały prawidłowo działać urządzenia kolejowe odpowiadające za prowadzenie ruchu pociągów. Wprowadzone zostało ograniczenie maksymalnej prędkości pociągów do 20 km/h. Pracownicy kolejowi podejrzewali, że to skutek demontażu infrastruktury przez osoby niepowołane.

 

Chwilę później do sokistów przyszła wiadomość MMS z zainstalowanej w pobliżu stacji foto-pułapki. Dzięki temu funkcjonariusze mogli precyzyjnie określić miejsce, w którym przebywał podejrzany mężczyzna.

 

System sterowania demontował kombinerkami

 

Na miejscu patrol zastał mężczyznę podczas kradzieży linek łącznikowych na torach. Sprawca został ujęty na gorącym uczynku.

 

Funkcjonariusze SOK zabezpieczyli łącznie 12 linek łączników torowych, które sprawca zdążył zdemontować do chwili przybycia patrolu SOK. Jako dowód zabezpieczono także znalezione w pobliżu torów kombinerki, które posłużyły złodziejowi do kradzieży.

 

Ujęty przez SOK 45-letni mężczyzna został przekazany do dyspozycji Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, gdzie został zatrzymany.

 

Usłyszał już zarzut kradzieży z art. 278 KK. Niebawem zostanie mu także postawiony zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

 

Zgodnie z art. 174 par. 1 Kodeksu karnego "Kto sprowadza bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8".

 

 

WIDEO: Wypadek na przejeździe kolejowym. Dwie osoby nie żyją, jedna trafiła do szpitala

 

hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie