Wypadek na przejeździe kolejowym. Dwie osoby nie żyją, jedna trafiła do szpitala

Polska

Dwie osoby zginęły, a trzecia po reanimacji trafiła do szpitala po tym, jak osobowy volkswagen wjechał na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Rzeszowie pod szynobus. Ruch pociągów z Rzeszowa w kierunku Głogowa Małopolskiego został wstrzymany. Dk nr 9 jest już przejezdna - podała podkom. Ewelina Wrona z zespołu prasowego podkarpackiej policji.

Podkom. Wrona poinformowała, że do wypadku doszło w środę przed godz. 15 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Rzeszowie na ul. Warszawskiej. Jak podaje Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, jest to przejazd kolejowo-drogowy z działającą sygnalizacją świetlną.

 

Samochód wjechał pod pociąg relacji Rzeszów - Stalowa Wola.

 

Rzecznik podkarpackich strażaków mł. bryg. Marcin Betleja podał, że samochodem podróżowały trzy osoby, z których jedna zginęła na miejscu, a druga zmarła w drodze do szpitala. Trzecia po reanimacji na miejscu wypadku trafiła do szpitala.

 

- Uderzenie było tak silne, że samochód został przepchnięty przez pociąg na odległość około 150 metrów - mówił Betleja. Dodał, że strażacy, aby ewakuować poszkodowanych z wraku samochodu, musieli rozcinać karoserię.

 

Podkom. Wrona poinformowała, że szynobusem podróżowało 58 osób, nikt nie został ranny. - Policjanci ustalili, że zarówno maszynista, jak i kierownik pociągu byli trzeźwi - dodała.

 

Okoliczności wypadku wyjaśni komisja

 

Jakubowski podał w komunikacie, że w związku z wypadkiem ruch pociągów z Rzeszowa w kierunku Głogowa Małopolskiego został wstrzymany.

 

"Przewoźnik Przewozy Regionalne uruchamia zastępczą komunikację autobusową na odcinku Rzeszów - Stalowa Wola. Informacje o zmianach w komunikacji są na bieżąco przekazywane na stacjach i przystankach" - poinformował.

 

Przypomniał o zachowaniu ostrożności podczas przekraczania torów kolejowych na przejazdach, szczególnie przy złej pogodzie.

 

Na miejscu zdarzenia pracuje pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej. Okoliczności wypadku wyjaśni specjalna komisja.

luq/prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie