Trzaskowski spotka się z Karczewskim ws. odbudowy Pałacu Saskiego

Polska
Trzaskowski spotka się z Karczewskim ws. odbudowy Pałacu Saskiego
Facebook/Rafał Trzaskowski

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zadeklarował, że jak tylko marszałek Senatu Stanisław Karczewski ustali dokładną datę spotkania ws. odbudowy Pałacu Saskiego, wówczas weźmie w nim udział. Przeprosił, że do tej pory nie odpowiedział na zaproszenie marszałka w tej sprawie.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski informował w zeszłym tygodniu, że w końcowej fazie są prace nad tzw. specustawą, która dokładnie określi warunki i harmonogram odbudowy Pałacu Saskiego w Warszawie. W Pałacu miałaby się mieścić m.in. nowa siedziba Senatu. Karczewski powiedział też kilka dni temu, że do tej pory nie otrzymał odpowiedzi na zaproszenie do spotkania, które w tej sprawie wystosował do prezydenta Warszawy.

 

Trzaskowski przyznał we wtorek w rozmowie z RMF FM, że trzy tygodnie temu otrzymał takie zaproszenie od Karczewskiego. - Dostałem zaproszenie. Jeżeli zostanie ustalona dokładna data, to na pewno pójdę do pana marszałka, choćby z szacunku dla instytucji. Dostałem pismo i z tego, co wiem, po feriach, jak wszyscy wrócą do Warszawy, się z panem marszałkiem na pewno spotkamy - powiedział prezydent stolicy.

 

Dopytywany, dlaczego do tej pory nie odpowiedział na zaproszenie marszałka Senatu, odparł, że "dosyć sporo się przez te ostatnie trzy tygodnie działo".

 

"Traktuję poważnie te rozmowy"

 

- Choćby, jeśli chodzi o tę tragedię związaną ze śmiercią Pawła Adamowicza, rzeczywiście przez dwa tygodnie w ogóle o tym nie myśleliśmy. Zapewniam natomiast, że traktuję poważnie te rozmowy, które chce ze mną przeprowadzić pan marszałek - zaznaczył Trzaskowski.

 

Wyraził zadowolenie, że Prawo i Sprawiedliwość chce rozmawiać z nim na temat odbudowy Pałacu Saskiego. - Mogę tylko przeprosić, że rzeczywiście w połowie stycznia myślałem trochę o czym innym - dodał prezydent stolicy.

 

W grudniu ub.r. marszałek Karczewski poinformował, że podczas posiedzenia Komitetu Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę przedstawił plan odbudowy Pałacu Saskiego i zapowiedział, że jego część ma zostać przeznaczona na nową siedzibę Senatu.

 

- Pałac Saski to wielka wartość, to wspaniały budynek, który był w centrum Polski, centrum Warszawy. Świetnie zamyka plac Piłsudskiego. Będziemy odbudowywać Pałac Saski w programie 4-5 lat. W jednej części będziemy chcieli, aby znalazł swoją siedzibę Senat. Co do drugiej części, tej od strony północnej, rozpiszemy konkurs na to, co tam zorganizować - powiedział wówczas marszałek Senatu.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie