Na oczach przechodniów trzymał niemowlę za nogi i wyrzucał je w powietrze. Rodzice zatrzymani

Świat
Na oczach przechodniów trzymał niemowlę za nogi i wyrzucał je w powietrze. Rodzice zatrzymani
Facebook/Zayl Chia Abdulla

Rosyjskie małżeństwo zostało zatrzymane w Malezji w związku z podejrzeniem znęcania się nad 4-miesięczną córką. Para artystów ulicznych podróżowała po Azji prezentując przechodniom tzw. "dziecięcą gimnastykę". Pokaz polegał m.in. na tym, że ojciec dziecka kręcił się trzymając niemowlę za nogi, a następnie wyrzucał je nad głowę jednocześnie klaszcząc.

"Przechodziłem przez dzielnicę Bukit Bintang (w Kuala Lumpur) i zobaczyłem nieodpowiedzialne zachowanie, które mogło narazić dziecko na poważne obrażenia. Ci uliczni artyści muszą zostać aresztowani!" - napisał w sobotę na Facebooku użytkownik, który nagrał "pokaz" Rosjan. Post udostępniono ponad 350 razy.

 

Facebook nie zdecydował się na usunięcie nagrania, ponieważ, jak wytłumaczono "materiał może pomóc w uratowaniu tego dziecka". Prawdopodobnie portal chciał, by użytkownicy pomogli w identyfikacji rodziców.

 

 

"W Rosji to normalne"

 

Policja z Kuala Lumpur, reagując na publikację filmu, zatrzymała małżeństwo w poniedziałek, gdy para przygotowywała się do następnego ulicznego pokazu.

 

- Zostali zatrzymani do przesłuchania w związku z domniemanym znęcaniem się nad ich 4-miesięczną córeczką - tłumaczy agencji szef policji z Kuala Lumpur Mazlan Lazim.

 

Większość komentarzy pod filmem zdecydowanie potępia zachowanie rodziców dziecka. Domagają się, by Rosjan wpisać na czarną listę osób, które nie mają wstępu do kraju.

 

Rosjanie, którzy komentują nagranie, wskazują, że w ich kraju takiego rodzaju "kozacka gimnastyka" jest zupełnie normalna. Według jednej z użytkowniczek, dzięki takim ćwiczeniom dziecko rozwija się szybciej.

bas/luq/ polsatnews.pl, BBC
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie