Francja: silne opady śniegu zakłóciły ruch drogowy, kolejowy i lotniczy na wschodzie

Świat
Francja: silne opady śniegu zakłóciły ruch drogowy, kolejowy i lotniczy na wschodzie
AP, zdj. ilustracyjne

Silne opady śniegu poważnie zakłóciły w nocy z soboty na niedzielę ruch drogowy, kolejowy i lotniczy w departamencie Isere na wschodzie Francji - poinformowały lokalne władze.

W Isere, podobnie jak w czterech innych departamentach regionu Owernia-Rodan-Alpy w środkowo-wschodniej Francji, do południa w niedzielę obowiązuje pomarańczowy alert, ogłoszony w związku z obfitymi opadami śniegu i gołoledzią.

 

Autostrada A48, łącząca Lyon z Grenoble, została zamknięta na odcinku około 50 km między węzłami Coiranne i Voreppe, a na przełęczy Rossatiere spadło 50 cm śniegu, co spowodowało zablokowanie około stu pojazdów. Samochody były stopniowo usuwane między północą a 2 nad ranem - podaje agencja AFP. Autostrada na tym odcinku ma zostać ponownie otwarta w niedzielę w godzinach rannych.

 

 

Gminy Rives, Bathie, Virieu i La Frette udostępniły cztery sale dla zdrożonych ciężkimi warunkami pogodowymi podróżnych.

 

Ruch kolejowy między Lyonem a Grenoble został wstrzymany z powodu przerwania trakcji; pociągi przekierowywano na inne trasy. Ponadto samolot nie mógł wystartować z lotniska w Grenoble; 140 pasażerów zostało zakwaterowanych na terenie terminala.

 

Z kolei w wyniku zerwania kabli elektrycznych ponad 1000 gospodarstw domowych zostało pozbawionych prądu w niedzielę rano w departamencie Isere.

 

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie