Silny wiatr na Śląsku. Ponad 1400 odbiorców pozostaje bez prądu

Polska
Silny wiatr na Śląsku. Ponad 1400 odbiorców pozostaje bez prądu
Polsat News

Ponad 1400 odbiorców pozostaje bez prądu na Górnym i Dolnym Śląsku oraz w Opolskiem wskutek silnego wiatru w kraju - informuje w sobotę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Trwają naprawy, prąd jest stale przywracany - przekazał dyżurny RCB.

 Zgodnie z danymi na godzinę 13 bez energii elektrycznej w woj. śląskim jest 617 gospodarstw, w woj. opolskim - 571, a w woj. dolnośląskim - 226.

 

Jak podało Wojewódzkie Centym Zarządzania Kryzysowego w Katowicach (WCZK), w związku z silnym wiatrem Państwowa Straż Pożarna do sobotniego rana odnotowała siedem interwencji - strażacy byli wzywani do wiatrołomów.

 

Najwięcej odbiorców bez prądu - około tysiąca - było rano w gminie Jasienica. Dostaw energii elektrycznej nie mają także niektórzy mieszkańcy gminy Jaworze i Bielska-Białej. Jak powiedział PAP dyżurny WCZK, według zapewnień energetyków awarie są usuwane na bieżąco i wszyscy mieszkańcy powinni mieć przywrócone dostawy prądu jeszcze w sobotę rano, najdalej do południa.

 

Przed silnym wiatrem na tym obszarze, a także w Małopolsce i na Podkarpaciu ostrzeżenia wydał w sobotę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie