22-latek z zarzutem współżycia z 14-latką. "Zeznał, że są parą"

Polska
22-latek z zarzutem współżycia z 14-latką. "Zeznał, że są parą"
Pixabay/ROOKIE23
Zdjęcie ilustracyjne

Prokuratura Rejonowa w Sławnie (Zachodniopomorskie) postawiła 22-letniemu mężczyźnie m.in. zarzut współżycia seksualnego z małoletnią poniżej 15. roku życia. - Powiedział, że on i małoletnia są parą - poinformował prokurator Jarosław Płachta. Podejrzany 22-latek trafił do aresztu.

Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości w gminie Sławno. O tym, że coś jest nie tak w relacjach mężczyzny z 14-latką, zawiadomiła śledczych matka dziewczyny. - Sprawdziliśmy to zawiadomienie i podjęliśmy stosowne kroki do tego - powiedział Jarosław Płachta, prokurator rejonowy w Sławnie.

Policja zatrzymała w tej sprawie 22-letniego mężczyznę. - Złożył wyjaśnienia w prokuraturze. Powiedział m.in., że on i małoletnia są parą - dodał Płachta w rozmowie z polsatnews.pl.

 

"Kilka miesięcy"

 

22-latek usłyszał zarzut współżycia seksualnego z małoletnią poniżej 15. roku życia oraz zarzut rozpowszechniania jej nagiego wizerunku bez jej zgody.

 

Według ustaleń śledczych, proceder trwał kilka miesięcy. 

 

Do 12 lat więzienia

 

Prokurator poinformował, że 22-latek nie przyznał się do winy. - Podejrzany twierdzi, że współżył z pokrzywdzoną dopiero po jej 15. urodzinach - dodał Płachta. 

 

Mężczyzn został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.

zdr/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie