Zaszedł dziewczynę od tyłu, zasłonił jej usta ręką, po chwili uciekł. Policja publikuje nagrania

Polska

Nieletnia dziewczyna została zaatakowana na klatce schodowej jednego z mieszkań w Kędzierzynie-Koźlu (Opolskie). Po chwili napastnik puścił pokrzywdzoną i wybiegł z bloku. Do zdarzenia doszło przed miesiącem, ale policji nie udało się jeszcze ustalić sprawcy. Zdecydowano, że nagranie z monitoringu, na którym znalazł się podejrzany o napaść, zostanie upublicznione.

Do napaści na nieletnią doszło 13 grudnia 2018 roku około godziny 16:00. Ktoś na jednym z osiedli w Kędzierzynie-Koźlu na klatce schodowej zaszedł dziewczynę od tyłu i zasłonił jej usta ręką. Po paru sekundach napastnik puścił pokrzywdzoną i wybiegł z bloku. Policję powiadomiła matka dziewczyny.


Policjanci ustalili, że napastnikiem był mężczyzna w wieku około 40 lat, o wzroście około 170 cm, z krótkimi, zaczesanymi na bok, czarnymi włosami. Najprawdopodobniej zauważył on wcześniej nieletnią i wszedł za nią na klatkę schodową.


Kryminalni posiadają zapis z kamer monitoringu, gdzie widać podejrzewanego mężczyznę. Ponieważ nie udało się ustalić jego tożsamości, zdecydowano o upublicznieniu nagrania z wizerunkiem podejrzewanego.


Z uwagi na dobro nieletniej, prokuratura objęła to przestępstwo ściganiem z urzędu.

grz/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie