Śmiertelny wypadek w okolicy Góry Kalwarii. Zderzyły się cztery auta

Polska
Śmiertelny wypadek w okolicy Góry Kalwarii. Zderzyły się cztery auta
Polsat News

Samochód ciężarowy, bus oraz bmw i volvo zderzyły się tuż przed godziną 7 na DK 79 pomiędzy miejscowością Pilawa a Baniocha (Mazowieckie). Jedna osoba zginęła. Droga była całkowicie zablokowana. Policja apeluje o ostrożność, jezdnie są bardzo śliskie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed oblodzeniem dla powiatów na terenie woj. mazowieckiego i lubelskiego.

Ruch na odcinku drogi krajowej nr 79 między miejscowością Pilawa a Baniocha była całkowicie zablokowany. Kierowcy jadący w kierunku Warszawy, a także jadący w kierunku Góry Kalwarii, proszeni byli o wybieranie dróg alternatywnych. Przed godz. 9 służby poinformowały, że utrudnień w ruchu już nie ma. 

 

Na miejscu jest prokurator. W sprawie będzie wszczęte śledztwo, które wyjaśni okoliczności zdarzenia.

 

Policja apeluje do kierowców o ostrożność i rozwagę. Jezdnie są oblodzone i panują trudne warunki drogowe. W takich warunkach łatwo o stłuczki i kolizje.

 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed oblodzeniem dla powiatów na terenie dwóch województw. 

 

Szczególnie powinni uważać kierowcy i piesi na Lubelszczyźnie. Ostrzeżenie przed oblodzeniem dotyczy dróg i chodników na terenie całego województwa. Ślisko jest również na Mazowszu. Głównie w jego centralnej i południowej części. A także o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drogach. W takich warunkach łatwo o stłuczki i kolizje.

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie