Pobili go, bo ochlapał ich błotem. Mężczyzna zmarł

Polska

Zmarł mężczyzna, którego brutalnie pobito w niedzielę w jednej z miejscowości w gminie Krasnystaw. Wobec sprawców pobicia sąd zastosował tymczasowy areszt. - Dość błahy był powód tego pobicia, gdyż, jak wynika z naszych ustaleń, powodem był fakt, iż ochlapał on (pieszych - red.) błotem pośniegowym, jadąc samochodem jednego z tych sprawców - powiedział Piotr Wasilewski z KPP w Krasnymstawie.

Do zdarzenia doszło 27 stycznia w jednej z miejscowości w gminie Krasnystaw (woj. lubelskie). Jeden ze sprawców szedł poboczem z koleżanką, a wtedy 38-latek, przejeżdżając samochodem, ochlapał ich błotem. 

 

Mężczyzna zmarł

 

Ochlapany mężczyzna razem z kolegą pojechali na posesję kierowcy, mieszkańca tej samej miejscowości. Ofierze zadali liczne ciosy po całym ciele, używając m.in. pałek.

 

 

Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Jak informowała w poniedziałek policja, jego stan określano jako zagrażający życiu. 38-latek, mimo starań lekarzy, zmarł.

 

Tymczasowy areszt

 

Sprawcy pobicia zostali zatrzymani przez krasnostawskich policjantów i osadzeni w policyjnym areszcie. Doprowadzeni zostali także do prokuratury. W środę Sąd Rejonowy w Krasnymstawie zastosował wobec 21- i 31-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 

KPP Krasnystaw

- Finalnie mężczyźni usłyszeli zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym - poinformował Piotr Wasilewski z KPP w Krasnymstawie.

pgo/luq/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie