Mosiński: jak pan Sawicki ma dowody na ministrów, to droga do organów ścigania jest prosta

Polska

"Nowaczyk jest niewiarygodny bo oskarżony, Wąsik i Kamiński wiarygodni, bo ułaskawieni przez prezydenta Dudę przed uprawomocnieniem wyroku - mentalność posła Mosińskiego" - tak do słów Jana Mosińskiego (PiS), w trakcie programu "Polityka na Ostro", odniósł się na Twitterze Marek Sawicki (PSL). - Jak pan ma dowody na ministrów, droga do organów ścigania jest prosta - odpowiedział gość Polsat News.

"Nowaczyk jest niewiarygodny bo oskarżony, Wąsik i Kamiński wiarygodni bo ułaskawieni przez PAD przed uprawomocnieniem wyroku - mentalność posła Mosińskiego" - napisał Sawicki na Twitterze w czasie emisji programu "Polityka na Ostro".

 

 

Agnieszka Gozdyra zapytała posła Mosińskiego, w jaki sposób odniesie się do wpisu posła PSL.

 

- To nie jest mentalność posła Mosińskiego, tylko jeżeli ma pan (Sawicki - red.) dowody na winę ministrów Kamińskiego, Bejdy i Wąsika, to prosta droga do organów ścigania. Chyba że pan staje po stronie Jakuba R. i Roberta N., to gratuluję. Dzięki tym trzem politykom Jakub R., Robert M i inni odpowiedzą za złodziejską reprywatyzację - odpowiedział Jan Mosiński (PiS). 

 

Beneficjent w sprawach reprywatyzacji

 

Komisja weryfikacyjna przesłuchała w czwartek mecenasa Roberta N. Był on pełnomocnikiem lub wprost beneficjentem w sprawach dotyczących m.in. reprywatyzacji przy ul. Poznańskiej 14, ul. Marszałkowskiej 43, ul. Mokotowskiej 63 i ul. Chmielnej 70. Uczestniczył w 46 procesach zwrotu nieruchomości w naturze, a w latach 2010-2015 m.st. Warszawa wypłaciło ponad 119 mln zł odszkodowań klientom mecenasa Roberta N., w tym ok. 70 mln zł na rzecz osób jemu najbliższych.

 

W październiku ub.r. prokuratura złożyła do Sądu Okręgowego w Warszawie kolejny akt oskarżenia w sprawie tzw. afery reprywatyzacyjnej w Warszawie, który obejmuje dziewięć osób, w tym właśnie Roberta N.; główne zarzuty, które znajdują się w akcie oskarżenia, to zarzuty korupcyjne.

msl/paw/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie