Witold Bańka kandydatem na szefa Światowej Agencji Antydopingowej

Świat
Witold Bańka kandydatem na szefa Światowej Agencji Antydopingowej
Twitter/MSiT

W środę w Strasburgu Komitet Rady Europy ds. WADA (CAHAMA), odpowiedzialny za sprawy antydopingowe, zdecydował, że minister sportu i turystyki Witold Bańka będzie kandydatem na szefa Światowej Agencji Antydopingowej - poinformowała rzeczniczka resortu Anna Ulman. - Wygraliśmy zdecydowaną większością głosów - podkreśliła.

Oficjalnie wybór następcy Craiga Reedie'ego, który kieruje organizacją jako przedstawiciel ruchu olimpijskiego, odbędzie się na listopadowym kongresie tej organizacji w Katowicach. Jednak zgodnie z zasadą rotacyjnej prezydentury, powinien nim zostać kandydat wyłoniony przez rządy krajów.

 

 

Gratulacje Witoldowi Bańce złożył Mateusz Morawiecki. "Wygrana już w pierwszej turze to kolejne potwierdzenie Twojej wiedzy i profesjonalizmu" - napisał na twitterze premier.

 

 

Ministrowi Bańce pogratulował również Zbigniew Boniek.

 

 

Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) powstała w listopadzie 1999 roku jako niezależna fundacja pod przewodnictwem MKOl. Dwa lata później przeniosła się ze Szwajcarii do Kanady. Jej celem jest walka z niedozwolonym wspomaganiem w sporcie, m.in. poprzez opracowywanie i ustalanie przepisów oraz procedur antydopingowych.

 

Poza tym m.in. publikuje listę substancji zakazanych i wydaje akredytacje dla krajowych laboratoriów antydopingowych.

 

 

WIDEO: Bańka: mamy konkretną propozycję zaostrzenia kar dla pseudokibiców

 

paw/pgo/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie