Metodami na "policjanta" i "wnuczka" miał wyłudzić ok. 100 tys. zł. Grozi mu do 8 lat więzienia

Polska
Metodami na "policjanta" i "wnuczka" miał wyłudzić ok. 100 tys. zł. Grozi mu do 8 lat więzienia
pixabay/sabinevanerp
Zdjęcie ilustracyjne

Szczecińska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który miał wyłudzić blisko 100 tys. zł metodami "na wnuczka" i "na policjanta". 42-latek, w przeszłości karany, nie przyznał się do stawianych zarzutów.

Jak ustalono, podejrzany mężczyzna wyłudził od dwóch osób 36 tys. 300 zł metodą "na policjanta". - Po uprzednim telefonicznym wprowadzeniu w błąd co do potrzeby udzielenia pomocy rzekomemu funkcjonariuszowi policji doprowadził do niekorzystnego rozrządzenia mieniem w postaci pieniędzy - poinformowała w środę Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.

 

Według ustaleń śledczych mężczyzna miał ponadto wyłudzić 58 tys. zł od dwóch innych osób, działając tym razem metodą "na wnuczka". "Sprawca skontaktował się telefonicznie z pokrzywdzonymi informując ich, że rozmawiają z wnukiem, który potrzebuje pilnej pomocy finansowej" - podała prokuratura.

 

Mężczyznę zatrzymali policjanci, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. 42-latek był w przeszłości karany. Nie przyznał się do stawianych mu zarzutów.

 

Za przestępstwa z art. 286 par. 1 kk grozi mu kara więzienia od 6 miesięcy do 8 lat.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie