Kurier kradł zawartość dostarczanych przesyłek. Wcześniej sam je zamawiał

Polska
Kurier kradł zawartość dostarczanych przesyłek. Wcześniej sam je zamawiał
Zdj. ilustracyjne/Policja

27-letni pracownik jednej z firm kurierskich zamawiał zegarki na fikcyjne adresy w obsługiwanym przez niego rejonie. Towar wyciągał z przesyłek, a następnie zwracał paczki do adresata jako nieodebrane. Mieszkaniec Katowic został zatrzymany przez policję i usłyszał zarzuty oszustwa.

Rzeszowską policję poinformował w połowie stycznia jeden z lokalnych sklepów. Złożone przez internet zamówienie na dwa zegarki zostało zwrócone jako nieodebrane, jednak pracownicy sklepu zauważyli, że paczki są inaczej zapakowane. Po ich otworzeniu okazało się, że są puste. Właściciel ocenił wartość zegarków na niecałe 9 tys. zł.

 
W poniedziałek policja zatrzymała 27-letniego kuriera, a następnie przewiozła go do Rzeszowa na przesłuchanie, gdzie przyznał się do winy. 
 
Jeden z zegarków został odzyskany przez policję w lombardzie.
 
Mężczyzna przed zatrzymaniem złożył kolejne zamówienie w tej samej firmie - na trzy zegarki i akcesoria do nich, o wartości niecałych 14 tys. zł.
 
Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci z Rzeszowa przedstawili mu zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

 

WIDEO: Ukradł ze szpitala sprzęt za 18 tys. zł. Sprzedał go na złomie

 

 

 

 

jm/msl/ podkarpacka policja, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie