Kraków: trzy osoby nie żyją. Prawdopodobnie zatruły się tlenkiem węgla

Polska
Kraków: trzy osoby nie żyją. Prawdopodobnie zatruły się tlenkiem węgla
Polsat News

20-latka, 22-latka i 81-latka zmarły w miniony weekend w Krakowie. Prawdopodobnie zatruły się tlenkiem węgla. Kobiety zasłabły podczas kąpieli.

Wcześniej w wyniku zaczadzenia zmarły w Małopolsce dwie kobiety - 27 listopada mieszkanka Węgrzc i 10 stycznia mieszkanka Głupczowa.

 

Wadliwe piecyki gazowe 

 

W ostatni weekend w Krakowie trzy osoby zmarły prawdopodobnie w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. Zasłabły one podczas kąpieli - poinformował we wtorek rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń.

 

Osoby, które zamarły w ostatni weekend, miały 20, 22 i 81 lat. Według wstępnych ustaleń we wszystkich przypadkach prawdopodobną przyczyną zaczadzenia były wadliwie działające piecyki gazowe w łazienkach.

 

317 interwencji

 

Rzecznik prasowy małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak powiedział, że od października 2018 r. strażacy byli 317 razy wzywani do zdarzeń związanych z tlenkiem węgla. 134 osoby wymagały pomocy medycznej, np. wymiotowały czy traciły przytomność.

 

Policja i straż pożarna apelują m.in. o kontrole techniczne urządzeń, w których odbywa się spalanie, i o montaż w domu czujek dymu i gazu.

pgo/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!