Imigranci ukryli się w wagonie z kukurydzą. Wyruszyli z Polski, a po 5 dniach dotarli do Włoch

Świat
Imigranci ukryli się w wagonie z kukurydzą. Wyruszyli z Polski, a po 5 dniach dotarli do Włoch
Google Street View

Ośmiu Irakijczyków i jeden Algierczyk w wieku od 16 do 38 lat wsiedli w Małaszewiczach (woj. lubelskie) do pociągu z transportem kukurydzy. Nielegalnych imigrantów odkryto dopiero po pięciu dniach podróży, na stacji w niewielkiej włoskiej miejscowości Poggio Rusco. Zziębnięci i głodni trafili do pobliskiego szpitala.

Dziewięciu mężczyzn wyruszyło w podróż 18 stycznia. Nie mieli nawet pojęcia, że przekroczyli granicę z Włochami. 23 stycznia skład towarowy dotarł do niewielkiej miejscowości Poggio Rusco (w regionie Lombardia), która jest jednocześnie ważnym węzłem kolejowym.


Ok. godz. 16:30, kiedy pociąg stał na stacji, pracownicy kolejowi usłyszeli dziwne odgłosy dochodzące z jednego z wagonów z kukurydzą.


Wezwani na miejsce karabinierzy odkryli w wagonie zziębniętych i głodnych imigrantów. Po sprawdzeniu ich tożsamości wszyscy trafili do szpitala w Pieve di Coriano, a następnie do Mantui.


Wciąż nie ustalono, dokąd tak naprawdę próbowali dojechać imigranci. Teraz mogą starać się o uzyskanie azylu politycznego lub zostaną wydaleni do ojczystych krajów.

 

WIDEO: w Polsce brakuje rąk do pracy. Problemu nie rozwiązują nawet imigranci z Ukrainy

 

 

grz/luq/ la Voce di Mantova
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie