Za butelkę wódki zabili 8 szczeniaków. Później je zakopali

Polska
Za butelkę wódki zabili 8 szczeniaków. Później je zakopali
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pxhere

Dwóch mężczyzn w wieku 35 i 36 lat zatrzymali policjanci z posterunku w Harasiukach (Podkarpacie). Mieszkańcy Huty Podgórnej podejrzewani są o uśmiercenie i zakopanie 8 szczeniąt. Obaj w chwili zatrzymania byli pijani i wzajemnie się obwiniali. Może im grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z harasiuckiego posterunku weszli we wtorek na posesję mieszkańca Huty Podgórnej po otrzymaniu informacji, iż na podwórku zakopane zostały szczeniaki. Właściciel twierdził, że to nieprawda.

 

Biały worek na głębokości 40 cm


Sprawdzając teren funkcjonariusze natrafili za zabudowaniami gospodarczymi na świeżo rozkopaną ziemię. Miejsce było zamaskowane gałęziami i liśćmi. Mundurowi rozkopali to miejsce i na głębokości około 40 centymetrów znaleźli biały worek, a w nim 8 martwych szczeniąt.


Na miejsce wezwana została grupa dochodzeniowo-śledcza. Martwe szczenięta zostały zabezpieczone przez lekarza weterynarii.

 

Oszczeniła się suczka sąsiada


Po odkryciu ciał szczeniąt właściciel posesji zmienił zdanie i wskazał sprawców. Okazało się, że suczka sąsiada oszczeniła się w jego stodole. Właściciel suki nie chciał szczeniąt. Zaproponował butelkę wódki za pozbycie się całego miotu. Na propozycję mieli przystać dwaj mieszkańcy Huty Podgórnej.


Właściciel posesji zapewnia, że nie znał szczegółów zdarzenia. Widział jedynie worek w ręku jednego z podejrzanych.


Mężczyźni zostali zatrzymani, obaj byli pijani, trzeźwieją w policyjnym areszcie.

 

polsatnews.pl

grz/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie